Dziś wchodzi nowe zarządzenie prezesa NFZ. O dofinansowanie może ubiegać się więcej podmiotów

Autor: oprac. SzB • Źródło: NFZ, Rynek Zdrowia21 września 2022 05:36

21 września w życie wchodzi nowelizacja zarządzenia prezesa NFZ ws. finansowania działań w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych świadczeniodawców. Przepisy rozszerzają katalog podmiotów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie.

Dziś wchodzi nowe zarządzenie prezesa NFZ. O dofinansowanie może ubiegać się więcej podmiotów
Nowe zarządzenie prezesa NFZ. Dotyczy systemów teleinformatycznych. Fot. AdobeStock
  • Opublikowano zarządzenie prezesa NFZ zmieniające zarządzenie w sprawie finansowania działań w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych świadczeniodawców
  • Nowelizacja rozszerza katalog podmiotów mogących ubiegać się o dofinansowanie również świadczeniodawców, którzy nie prowadzą szpitala, natomiast posiadają umowę lub umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawarte z NFZ w 2021 r. oraz 2022 r. 
  • Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu podpisania, czyli 21 września

Nowe zarządzenie prezesa NFZ

We wtorek, 20 września, opublikowano nowe zarządzenie prezesa NFZ dotyczące finansowania działań w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych świadczeniodawców.

- Konieczność nowelizacji zarządzenia [...] wynika z decyzji Ministra Zdrowia z dnia 2 września 2022 r. [...] zmieniającej decyzję z dnia 29 kwietnia 2022 r., postanowieniami, której Minister Zdrowia rozszerzył katalog podmiotów mogących ubiegać się o dofinansowanie również świadczeniodawców, którzy nie prowadzą szpitala, natomiast posiadają umowę lub umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawarte z NFZ w 2021 r. oraz 2022 r. w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień albo posiadają umowę, lub umowy o realizację programu pilotażowego w centrum zdrowia psychicznego — czytamy w uzasadnieniu. 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu podpisania. Pełna treść zarządzenia dostępna jest na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum