Duża zmiana na rynku medtech. Baxter i Hillrom łączą siły w obszarze technologii medycznych

Autor: oprac. LJ • Źródło: Mat. prasowe17 grudnia 2021 14:35

Baxter International zakończył proces przejęcia firmy Hillrom. Dzięki temu powstaje globalny podmiot w obszarze technologii medycznych, oferujący m.in cyfrowe rozwiązania zdrowotne.

Bazując na łącznej bazie ponad dwóch milionów urządzeń medycznych zainstalowanych na całym świecie firma Baxter planuje wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie technologii łączności (fot. ShutterStock)
  • Zakończył się proces przejęcia firmy Hillrom przez spółkę Baxter - firm działających w obszarze technologii medycznych
  • Firma Baxter zapłaciła 156 dolarów w gotówce za każdą znajdującą się w obrocie akcję zwykłą Hillrom, co dało cenę zakupu w wysokości 10,5 mld dolarów
  • Transakcja ma przyczynić się do rozwoju firmy, poprawy jakości opieki, obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności pracy

Baxter i Hillrom łączą siły w obszarze technologii medycznych

Baxter International ogłosił zakończenie procesu przejęcia firmy Hillrom. Oba podmioty działają w obszarze technologii medycznych.

- Integracja naszego uzupełniającego się portfolio wprowadza dodatkowe możliwości rozwoju na szerokim obszarze geograficznym. Dodatkowo otwiera nowe drogi do wykorzystania cyfrowych innowacji w dziedzinie zdrowia, skoncentrowanych na poprawie jakości opieki, obniżeniu kosztów i zwiększeniu wydajności pracy - ocenia Jose E. Almeida, przewodniczący, prezes i dyrektor generalny firmy Baxter.

Bazując na łącznej bazie ponad dwóch milionów urządzeń medycznych zainstalowanych na całym świecie firma Baxter planuje wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie technologii łączności i integracji, cyfrowych rozwiązań zdrowotnych, wizualizacji i analizy danych, opracowywania terapii oraz monitorowania, do stworzenia połączonego systemu.

Czytaj również: ZnanyLekarz robi furorę za granicą. Grupa przejęła giganta z Niemiec

Łukasz Jankowski: to pacjenci wymuszają na lekarzach korzystanie z najnowszych technologii

Zmiany na stanowiskach kierowniczych i w zarządzie

W związku z przejęciem firma Baxter ogłosiła nominacje na stanowiska kierownicze i do zarządu.

Giuseppe Accogli, dotychczasowy starszy wiceprezes firmy Baxter i prezes na region Ameryki Płn. i Płd. oraz Globalnych Jednostek Biznesowych, został mianowany na nowo utworzone stanowisko wiceprezesa wykonawczego i dyrektora operacyjnego.

W firmie Baxter pracuje od 14 lat. Wcześniej pracował w firmie Medtronic, a także na stanowiskach związanych ze sprzedażą, produktami i marketingiem w firmie Tyco Healthcare i Covidien.

Ponadto, w związku z zamknięciem transakcji przejęcia, rada dyrektorów firmy Baxter powołała do zarządu Nancy M. Schlichting, emerytowaną prezes i dyrektor generalną Henry Ford Health System.

Schlichting była członkiem rady dyrektorów Hillrom. Obecnie pełni funkcję dyrektora Walgreens Boots Alliance, Encompass Health and Pear Therapeutics.

156 dolarów za akcję

Proponowane przejęcie firmy Hillrom przez firmę Baxter zostało ogłoszone 2 września 2021 roku.

Firma Baxter zapłaciła 156 dolarów w gotówce za każdą znajdującą się w obrocie akcję zwykłą Hillrom, co dało cenę zakupu w wysokości 10,5 mld dolarów (na podstawie liczby akcji Hillrom w chwili zamknięcia).

Uwzględniając przejęcie niespłaconych zobowiązań Hillrom, wartość transakcji wynosi około 12,5 mld dolarów.

Baxter spodziewa się, że w ciągu pierwszych trzech lat od połączenia działanie to przyniesie około 250 mln dolarów rocznych synergii kosztowych przed opodatkowaniem. Te szacunki nie uwzględniają żadnych korzyści wynikających z potencjalnych nowych możliwości wzrostu przychodów, wynikających z połączenia obu organizacji.

Polska może zarabiać na nowych technologiach medycznych? Tak, ale jest kilka warunków


 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum