Dolnośląskie: powstaje system teleradiologiczny

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2010 15:42

7 mln zł kosztuje realizowane wdrożenie systemu teleradiologicznego w dziesięciu placówkach medycznych na Dolnym Śląsku.

Wart ponad 7 mln złotych projekt, to największe tego rodzaju przedsięwzięcie, jakie obecnie realizuje Agfa HealthCare w Polsce,
a jednocześnie pierwszy w ogóle tego typu projekt na taką skalę w kraju.

– To duże wyzwanie – najpierw ucyfrowienie rentgenodiagnostyki w dziesięciu placówkach, instalacja lokalnych systemów RIS i PACS oraz podłączenie do nich istniejących urządzeń diagnostycznych, a następnie połączenie całości w jedną wirtualną infrastrukturę informatyczną z centrum w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. I to wszystko w ciągu zaledwie 12 tygodni – mówi w komunikacie prasowym Andrzej Wieczorek, dyrektor handlowy Agfa HealthCare.

Inwestycja realizowana na Dolnym Śląsku zapewni placówkom biorącym udział w projekcie szybszą i dokładniejszą diagnostykę
swoich pacjentów, m.in. poprzez dostęp do ich poprzednich badań obrazowych z innych ośrodków. Wdrażane rozwiązanie umożliwi również konsultacje specjalistów z deficytowych dziedzin i subspecjalizacji diagnostycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum