Do szpitali trafią komputery odporne na silnie działające chemikalia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2018 17:23

HP zapowiedziało wprowadzenie na rynek nowej linii produktów odpornych na silne chemikalia, używane do dezynfekcji z myślą o szpitalach, gabinetach lekarskich i innych placówkach medycznych. Mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku - podał serwis The Verge.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Nowa linia HP obejmuje trzy produkty - komputer stacjonarny EliteOne 800 Healthcare Edition, 27-calowy wyświetlacz Clinical Review Display, a także laptop EliteBook 840.

Wszystkie urządzenia zaprojektowano w taki sposób, by były odporne na wilgoć oraz chemikalia, zawarte w środkach czyszczących używanych w placówkach medycznych. Gładzik, w który wyposażony ma być laptop z nowej serii HP, będzie rozpoznawał dotyk dłoni ubranych w rękawiczki chirurgiczne. Oprócz niego, nowy komputer przenośny będzie dysponował czytnikiem linii papilarnych. Cała seria produktów będzie również dysponowała czytnikami RFID, które pozwolą pracownikom na logowanie do systemu operacyjnego za pomocą identyfikatorów służbowych.

Nowe komputery z linii medycznej będą również wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, których celem będzie zmniejszenia ryzyka kradzieży danych medycznych - często bardzo wrażliwych - na nich przechowywanych.

Laptopy z nowej serii HP mają wejść na rynek w maju, zaś komputery stacjonarne - w czerwcu tego roku. (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum