Damian Marciniak nowym dyrektorem CSIOZ

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 17 września 2015 13:52

Od poniedziałku (14 września) Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) ma nowego dyrektora. Został nim Damian Marciniak. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Kędzierskiego.

Damian Marciniak nowym dyrektorem CSIOZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal rynekzdrowia.pl, Marcin Kędzierski podał się do dymisji z przyczyn osobistych.

Przypomnijmy 22 listopada 2012 r., ze stanowiska dyrektora Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia odwołano Leszka Sikorskiego. W tym czasie w CSIOZ trwała kontrola prowadzona przez resort zdrowia.

W listopadzie 2012 r. Sikorskiego na stanowisku szefa CSIOZ zastąpił Marcin Kędzierski.

Na nasze pytanie, czy CSIOZ ukończy w terminie wszystkie projekty, za które odpowiada, w tym m.in. P1 (Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych),  Marcin Kędzierski odpowiedział:

- Nie widzę zagrożeń, które mogłyby spowodować, że projekty nie będą zrealizowane w terminie. Projekt P2 właśnie kończymy, zmieściliśmy się w terminie, zgodnie z umową o dofinansowanie. Jeśli chodzi o kluczowy projekt - P1, nasz harmonogram również nie przewiduje opóźnień - mówił nam Marcin Kędzierski pod koniec listopada 2012 r.

Jak dowiedzieliśmy się w CSIOZ, Ministerstwo Zdrowia opublikuje niebawem oficjalną informację dotyczącą zmiany na stanowisku dyrektora Centrum.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum