Dąbrowa Górnicza: e-rejestracja w szpitalu

Autor: TVP Katowice/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2009 13:39

Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, jako pierwszy w województwie śląskim uruchomił elektroniczny system rejestracji pacjentów.

Dzięki komputerowym numerom pacjent zachowuje anonimowość. Do tej pory pacjenta prosił lekarz, wyczytując jego nazwisko w poczekalni. Nowy system ma przede wszystkim zlikwidować kolejki. Pacjent musi się z numerkiem zarejestrować, potem pilnować, żeby nie przegapić swojej kolejki.

Zmiana w systemie rejestracji pacjentów nie jest jedyną - dodatkowo, zamiast starych szaf pojawiły się elektroniczne kartoteki. Dla niektórych pierwsze dni z takimi nowościami nie są łatwe - zwłaszcza dla osób starszych, które twierdzą, że system nie przyspiesza rejestracji, a kolejki nie są mniejsze.

Tysiąc numerów jest bowiem wydawanych na wszystkie poradnie i może okazać się, że np. pacjent numer 50 w szpitalnym systemie jest też pierwszym w przychodni. Zmiany w dąbrowskim szpitalu kosztowały blisko 700 tysięcy złotych. Część sfinansowało miasto, cześć to fundusze unijne w ramach programu „Poradnia przyjazna pacjentowi”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum