Czy łatwiej będzie wystawić e-zwolnienie?

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 08 września 2016 20:48

Już wkrótce lekarzom będzie łatwiej korzystać z funkcjonalności elektronicznych zwolnień lekarskich - twierdzi ZUS, który udostępnił właśnie twórcom oprogramowania rynku medycznego interfejs, który umożliwi wdrożenie e-ZLA do aplikacji gabinetowych.

Czy łatwiej będzie wystawić e-zwolnienie?
Z pomocą interfejsu możliwe jest zintegrowanie oprogramowania e-ZLA na Platformie Usług Elektronicznych ZUS z aplikacjami gabinetowymi. Fot. archiwum

Interfejs - jak informuje Karol Jagielski, zachodniopomorski regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Spolecznych -  jest do dyspozycji twórców oprogramowania rynku medycznego od piątku 2 września.

Jak podaje rzecznik, z pomocą interfejsu możliwe jest zintegrowanie oprogramowania e-ZLA na Platformie Usług Elektronicznych ZUS z aplikacjami gabinetowymi, w których na co dzień pracują lekarze.

- E-ZLA może więc już teraz stać się kolejną funkcjonalnością tych aplikacji, dzięki czemu lekarz wystawiając elektroniczne zwolnienie nie będzie musiał się „przeklikiwać” między aplikacjami. W ten sposób ZUS wyszedł naprzeciw oczekiwaniom środowiska lekarzy i twórców aplikacji gabinetowych - stwierdza rzecznik.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu korzystania z udostępnionego interfejsu zawarte są w dokumentacji ZUS dostępnej pod adresem http://www.zus.pl/bip/default.asp?id=624.

ZUS zaprasza wytwórców oprogramowania do zapoznania się z dokumentacją i integrowania funkcjonalności e-ZLA z aplikacjami gabinetowymi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum