Comarch zinformatyzuje elbląski szpital

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2014 12:28

Comarch e-Zdrowie i Elbląski Szpital Specjalistyczny podpisali umowę na informatyzację placówki. Wartość kontraktu to ponad 1,6 mln zł.

Dzięki temu szpital będzie mógł wdrożyć kompleksowy system informatyczny, który poprawi dostęp do usług medycznych, umożliwi szybkie konsultacje między specjalistami, a także usprawni współpracę pomiędzy poszczególnymi oddziałami placówki medycznej.

W wyniku realizacji założeń, zawartych w wojewódzkim projekcie RPO, z którego pochodzi aż 85 proc. dofinansowania dla wdrożenia, szpital uruchomi między innymi kompleksowy system klasy HIS - Comarch OptiMED, który w znacznym stopniu usprawni funkcjonowanie całej jednostki, umożliwiając nie tylko sprawniejsze generowanie danych statystycznych o liczbie udzielonych świadczeń medycznych, ale również ułatwiając rozliczenia z NFZ.

W efekcie całkowitego skomputeryzowania pracowni diagnostycznych, współpracujących z poszczególnymi oddziałami szpitala i izbą przyjęć, wyniki badań będą natychmiastowo przekazywane lekarzom, co przyspieszy postawienie trafnej diagnozy. Implementacja nowoczesnego systemu informatycznego uprości także wprowadzanie zmian i aktualizowanie dokumentacji medycznej.

W wyniku wdrożenia systemu informatycznego pacjent będzie mógł w łatwy i prosty sposób korzystać z sieci Internet, wykorzystując infokioski ustawione na terenie szpitala. Jednocześnie nastąpi wprowadzenie systemu rejestracji pacjenta (e-Pacjent) za pośrednictwem internetu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum