Comarch zinformatyzuje ZOZ Strzyżów

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2014 13:17

Comarch e-Zdrowie wygrał przetarg na informatyzację Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie. Informatyzacja obejmie kilka obszarów, począwszy od zakupu sprzętu, poprzez doposażenie serwerowni, kończąc na wymianie rozproszonych systemów informatycznych na jedno zintegrowane rozwiązanie. Szpital na ten cel przeznaczył około 1,8 mln zł.

Wdrożenie to projekt w ramach budowy podkarpackiego systemu informacji medycznej. Projekt został dofinansowany z funduszy unijnych oraz budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i Starostwa Powiatowego w Strzyżowie.

Rozwiązanie posiada pełny zakres modułów wymaganych do informatyzacji szpitala, zarówno w części białej, jak i szarej. Oprogramowanie daje możliwość włączenia kompatybilnych systemów peryferyjnych do obsługi dodatkowych pracowni. Dlatego wdrożenie w Strzyżowie przewiduje również dostarczenie rozwiązania IT do specjalistycznych jednostek placówki medycznej, takich jak zakład diagnostyki obrazowej i laboratorium.

]Dodatkowo, w ramach projektu zrealizowana będzie implementacja usług internetowych w zakresie e-rejestracji i wymiany danych z platformą regionalną PSIM.

Aktualnie Zespół Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie udziela świadczeń zdrowotnych pacjentom z województwa podkarpackiego, a podstawowym rejonem jest teren obejmujący: Miasto i Gminę Strzyżów, Czudec, Frysztak, Niebylec, Wiśniową.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum