Comarch Healthcare został partnerem Warsaw Health Innovation Hub

Autor: oprac. SzB • Źródło: Comarch Healthcare, Rynek Zdrowia16 sierpnia 2022 19:00

Do Warsaw Health Innovation Hub dołączył Comarch Healtchare. - Wierzę, że doświadczenie i renoma, jaką posiada na rynku Comarch Healthcare przełoży się na nowe projekty realizowane w ramach WHIH - powiedział Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

Comarch Healthcare został partnerem Warsaw Health Innovation Hub
Comarch Healthcare został partnerem Warsaw Health Innovation Hub. Fot. WHIH
  • Do grona partnerów Warsaw Health Innovation Hub dołączył Comarch Healtchare, czyli spółka, która zajmuje się informatyzacją w medycynie
  • - Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ważnej inicjatywy, jak Warsaw Health Innovation Hub. Ciągły rozwój i poszukiwanie innowacji są nieodłącznym elementem naszej misji - podkreślił Marcin Romanowski, prezes Comarch Healthcare
  • WHIH to wspólny projekt Agencji Badań Medycznych i podmiotów z sektora medycyny, farmacji i biotechnologii
  • Jego celem jest wzmocnienie roli Polski jako miejsca tworzenia innowacji medycznych i biotechnologicznych

Comarch Healthcare partnerem Warsaw Health Innovation Hub

Comarch Healthcare na początku sierpnia tego roku dołączył do grona partnerów inicjatywy Warsaw Health Innovation Hub. 

WHIH to wspólny projekt Agencji Badań Medycznych i podmiotów z sektora medycyny, farmacji i biotechnologii, który jest realizowany przez Wydział Innowacji i Rozwoju Biotechnologii ABM.

Warsaw Health Innovation Hub w założeniu jest platformą współpracy podmiotów gospodarczych, publicznych i naukowych, aby wzmocnić rolę Polski jako miejsca tworzenia innowacji medycznych i biotechnologicznych oraz zwiększyć odporność i stabilność systemu ochrony zdrowia. 

- Digitalizacja medycyny to niezwykle ważny element polskiej transformacji cyfrowej w ogóle, ale to przede wszystkim odpowiedź na wyzwania nowoczesnej służby zdrowia, ukierunkowanej na tworzenie ułatwień dla pacjentów i usprawnianie pracy lekarzy - przyznaje Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

- Dlatego bardzo się cieszę, że kolejny polski podmiot działający w obszarze nowych technologii w zdrowiu dołącza do Warsaw Health Innovation Hub. Wierzę, że doświadczenie i renoma, jaką posiada na rynku Comarch Healthcare przełoży się na nowe projekty realizowane w ramach WHIH - dodaje Sierpiński.

"Ciągły rozwój i poszukiwanie innowacji są nieodłącznym elementem naszej misji"

Porozumienie zostało podpisane 2 sierpnia w siedzibie ABM, gdzie spotkali się przedstawiciele obu jednostek - prezes Agencji Badań Medycznych oraz Marcin Romanowski, prezes Comarch Healthcare.

- Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ważnej inicjatywy, jak Warsaw Health Innovation Hub. Ciągły rozwój i poszukiwanie innowacji są nieodłącznym elementem naszej misji – (R)ewolucyjnego podejścia do e-Zdrowia - wyjaśnia Romanowski. 

Comarch Healthcare jest już 29. partnerem, który dołączył do projektu Warsaw Health Innovation Hub.  Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum