Cieszyński: ponad dwa miliony e-recept jednego dnia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2020 13:31

W środę, 8 stycznia 2020 r, w dniu w którym wszedł obowiązek wystawiania recept w formie elektronicznej, wystawiono ich ponad dwa miliony - podał w czwartek (9 stycznia) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który odpowiada w resorcie za informatyzację.

Fot. PTWP

- Za wczoraj i za całe ostatnie dwa lata współpracy DWA MILIONY (a konkretnie 2 039 224, bo tyle wystawiono e-recept) podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w stworzenie, wdrożenie, wystawienie i realizację e-recepty - napisał na Twitterze Cieszyński.

Elektroniczne recepty w polskich aptekach pojawiły się 1 stycznia 2019 r. Od tego momentu można je było zrealizować w każdej aptece w Polsce. Od środy obowiązkowe jest wystawianie recept w postaci elektronicznej; papierowe mogą być wydawane w określonych przypadkach.

Pełną funkcjonalność e-recepta daje posiadaczom Internetowego Konta Pacjenta (IKP), które jest dostępne pod adresem https://pacjent.gov.pl. Dzięki IKP zyskuje się dostęp m.in. do historii wszystkich wystawionych e-recept. Informacje z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) można udostępniać bliskiej osobie lub lekarzowi.

Cieszyński podał na TT w czwartek (9 stycznia 2020 r.), że liczba kont na pacjent.gov.pl przekroczyła już milion.

autor: Katarzyna Lechowicz-Dy

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum