Chorzów: w Centrum Pediatrii i Onkologii wdrożyli ZSI

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2015 08:13

W Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii funkcjonuje już zintegrowany system informatyczny (ZSI). Do niedawna brakującym elementem układanki był system do obsługi laboratorium.

Chorzów: w Centrum Pediatrii i Onkologii wdrożyli ZSI

- W dobie XXI wieku brak tego systemu zaburzał organizację pracy w zakresie zlecenia i wykonywania badań laboratoryjnych. Mając na uwadze również obowiązek prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, została podjęta decyzja o zakupie i wdrożeniu systemu dla laboratoriów - mówi dr Grzegorz Szpyrka, dyrektor ChCPiO.

Przy wdrażaniu - prowadzonym przez Asseco Poland - zaangażowanych było łącznie ok. 350 osób. W ramach projektu stworzono w szpitalu Zintegrowany System Informatyczny (ZSI), obejmujący laboratorium wraz z podłączeniem kilkunastu aparatów, a także dostarczenie sprzętu komputerowego, drukarek i czytników kodów kreskowych.

- Wdrożenie systemu laboratoryjnego udało się przeprowadzić w sposób przyjazny dla personelu i bez zaburzenia organizacji pracy samego laboratorium - dodaje dr Szpyrka.

- Na realizację projektu zespół miał do dyspozycji 60 dni od momentu podpisania umowy. Laboratorium zinformatyzowano modułami do obsługi analityki, mikrobiologii, serologii oraz punktów pobrań i banku krwi - informuje Roman Kacy, manager projektu w Asseco Poland.

W chorzowskiej placówce zrealizowano również dwa inne projekty: podłączenie dodatkowych aparatów analitycznych firmy ResQmed oraz wdrożenie modułu Sprzedaży Usług Medycznych i Zleceń wraz z integracją z systemem RIS/PACS. Prace te również zakończono w zakładanym terminie i budżecie.

Zintegrowany system informatyczny jest fundamentem do uruchomienia elektronicznej dokumentacji medycznej. Korzyści wynikające z wdrożenia ZSI to m.in. uszczelnienie systemu badań laboratoryjnych w szpitalu oraz poprawa jakości pracy personelu poprzez uporządkowanie systemu zleceń, obróbkę wyniku na poziomie laboratorium, skrócenie czasu realizacji zlecenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum