Charles Bark: długowieczność może stać się synonimem dobrego samopoczucia

Autor: wnp.pl/Rynek Zdrowia • • 21 września 2018 21:00

Co zrobić, aby seniorzy czuli się w domach lepiej? Jak sprawić, aby informacje na temat stanu zdrowia dostawali szybko? Gościem Nowy Przemysł Expo w Katowicach będzie chiński wynalazca i przedsiębiorca Charles Bark, założyciel i prezes firmy, która rewolucjonizuje pogląd na sprawy zdrowia osób starszych.

Charles Bark: długowieczność może stać się synonimem dobrego samopoczucia
Chiński wynalazca i przedsiębiorca Charles Bark. Fot. materiały prasowe

Po 12 latach prac w obszarze badań i rozwoju w Chinach, USA, Kanadzie i Francji Charles Bark założył firmę HiNounou Intelligent Robot. Jej oferta jest przełomowa. Dzięki rozwiązaniom, jakie oferuje, osoby, które z nich korzystają, mogą na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia, a poprzez odpowiednie aplikacje informować o nich bliskich.

Nic więc dziwnego, że w ubiegłym roku HiNounou zwyciężył w konkursie zorganizowanym w Chinach przez niemiecki koncern chemiczny Bayer na najlepsze rozwiązanie w dziedzinie cyfrowych rozwiązań służących poprawie zdrowia.

Znaczenie i zalety pomysłu Charlesa Barka doceniło już ponad sto firm, które z HiNounou podpisały umowy partnerskie. Wśród nich są tacy potentaci jak AXA, Bayer, BNP Paribas, czy Pingan.

Pracę Charlesa Barka chwalą również politycy. To właśnie o nim prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że jest jednym z trzech topowych francuskich przedsiębiorców pracujących w dziedzinie sztuczniej inteligencji.

Na swoim profilu Linkedin wynalazca pisze: Świat przeżywa najbardziej znaczącą transformację demograficzną w historii. Zmiany w długowieczności zapowiadają istotne konsekwencje społeczne i ekonomiczne i podnoszą fundamentalne pytanie: jak długowieczność może stać się synonimem szczęścia i dobrego samopoczucia, a nie degradacji i izolacji?

Charles Bark będzie gościem pierwszego dnia Nowy Przemysł Expo (26 września). Zabierze głos w panelu zatytułowanym: "Digital Factory - zarządzanie produkcją w cyfrowej fabryce", godz. 14.15-16.00, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Czytaj: www.wnp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum