Centrum e-Zdrowia zbada poziom informatyzacji w podmiotach leczniczych. 25 maja ruszyły ankiety

Autor: oprac. KM • Źródło: Centrum e-Zdrowia/Rynek Zdrowia25 maja 2022 20:30

Rozpoczęła się VI edycja "Badania stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą". Uprawnione podmioty mogą wypełniać specjalne ankiety od 25 maja do 15 czerwca.

Centrum e-Zdrowia zbada poziom informatyzacji w podmiotach leczniczych. 25 maja ruszyły ankiety
Na wypełnione ankiety Centrum e-Zdrowia czeka do 15 czerwca. Fot. Adobestock
  • Wystartowała VI edycja "Badania stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą"
  • Badanie zostało przygotowane przez Centrum e-Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia
  • CeZ zachęca do wypełniania ankiet - można zrobić to w dniach od 25 maja do 15 czerwca 2022 roku

CeZ bada stopień informatyzacji placówek wykonujących działalność leczniczą

Jak poinformowało Centrum e-Zdrowia, rozpoczęła się VI edycja "Badania stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą" realizowana przez CeZ we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Centrum zachęca do wypełniania ankiet w dniach między 25 maja a 15 czerwca.

- Istotnym elementem w planowaniu rozwoju cyfryzacji ochrony zdrowia jest uwzględnienie potrzeb i możliwości pomiotów leczniczych - pisze CeZ i informuje, że głównym celem badania jest "pozyskanie informacji o przygotowaniu podmiotów leczniczych do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM)".

Będzie to realizacją obowiązków określonych w ustawie o systemie informacji w ochronie zdrowia i rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów elektronicznej dokumentacji medycznej.

Co wniesie badanie?

W ocenie CeZ badanie pozwoli na zebranie danych dotyczących wykorzystania w działalności przez podmioty lecznicze nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i telemedycyna. 

Ma przyczynić się również do poznania oczekiwań związanych z rozwojem cyfryzacji ochrony zdrowia i wdrażania kolejnych rozwiązań w tym obszarze.

- Wyniki badania będą źródłem informacji nie tylko na temat obecnego stanu informatyzacji podmiotów leczniczych, ale również pozwolą na zwiększenie efektywności planowania i wdrażania nowych rozwiązań związanych z e-zdrowiem - mówi cytowany w komunikacie na stronie CeZ dyrektor Paweł Kikosicki.

CeZ czeka na wypełnione ankiety i pytania

Aby wziąć udział w badaniu, należy wypełnić kwestionariusz online w dniach 25 maja - 15 czerwca. Uprawnione podmioty lecznicze zarejestrowane w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą i prowadzące dokumentację medyczną otrzymały od CeZ drogą e-mailową indywidualne odnośniki do ankiet.

Centrum e-Zdrowia oprócz kwestionariuszy zachęca również do zadawania pytań dotyczących badania. Można przesyłać je na adres ankieta_cez@cez.gov.pl lub zgłosić się na infolinię 19 239.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum