×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Centrum e-Zdrowia: w aplikacji mojeIKP można ustawić przypomnienie o zażywaniu leku

Autorzy: PAP; oprac. ML • Źródło: PAP13 lipca 2023 11:28Aktualizacja: 13 lipca 2023 11:54

Bezpłatna aplikacja mobilna mojeIKP, która daje dostęp do wielu funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta, daje także możliwość ustawienia przypomnienia o zażywaniu leku – wskazało w czwartek Centrum e-Zdrowia.

Centrum e-Zdrowia: w aplikacji mojeIKP można ustawić przypomnienie o zażywaniu leku
Coraz więcej funkcji ma aplikacja mojeIKP. Fot. Shutterstock
  • Aplikacja umożliwia m.in.: łatwe odbieranie e-recept i e-skierowań czy sprawdzenie dawkowania przepisanego leku
  • Daje również możliwość wykupienia leku w aptece przez pokazanie kodu QR na ekranie telefonu, bez konieczności podawania farmaceucie numeru PESEL
  • Dzięki aplikacji można też np. sprawdzić, kiedy i w jakiej placówce odbędzie się wizyta na podstawie zarejestrowanego e-skierowania

Przypomnienie o zażywaniu leku

- Gdy pamięć płata figle, z pomocą przybywa aplikacja #mojeIKP. Dzięki niej możesz ustawić przypomnienie o zażywaniu leku - zarówno dla leku wystawionego na e-recepcie, jak i dowolnego innego - podało centrum na Twitterze.

Żeby ustawić przypomnienie o zażywanych lekach, trzeba wejść w funkcję przypomnienie o leku i nacisnąć "+", a następnie wpisać nazwę leku albo zeskanować kod z opakowania leku. Można także wejść w wystawioną e-receptę i kliknąć na znak dzwonka koło nazwy leku.

Następnie trzeba ustawić datę rozpoczęcia kuracji oraz wskazać, czy to kuracja stała, czy na określony czas. W tym drugim wypadku wybieramy liczbę dni lub datę zakończenia kuracji. Potem ustawiamy godzinę (co ile godzin lub konkretny czas) i sposób przyjmowania leku (po posiłku, w trakcie posiłku, na czczo), a następnie zatwierdzamy.

O wybranej przez nas porze otrzymamy powiadomienie (tzw. push) na telefonie. Usłyszymy taki sam dźwięk jak dla przychodzących SMS-ów.

mojeIKP to bezpłatna mobilna aplikacja na smartfon, którą możesz pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z Apple Store.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum