Centrum e-Zdrowia o wdrażaniu Systemu Obsługi Importu Docelowego

Autor: CEZ/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2020 13:01

We wtorek (15 grudnia) Centrum e-Zdrowia poinformowało, że od 1 stycznia 2021 r. w znaczący sposób usprawniony zostanie proces obsługi zapotrzebowania na sprowadzanie z zagranicy leków w celu ratowania życia lub zdrowia pacjenta (tzw. import docelowy) od wystawienia zapotrzebowania przez lekarza po jego rozstrzygnięcie przez Ministerstwo Zdrowia.

Centrum e-Zdrowia o wdrażaniu Systemu Obsługi Importu Docelowego
Kolejne etapy rozbudowy SOID planowane są w 2021 r. Fot. Shutterstock

Uruchomienie procesu, który przebiegać będzie w pełni elektronicznie w Systemie Obsługi Importu Docelowego (SOID), zostało zaplanowane na pierwszy dzień nowego roku.

System SOID pozwoli na elektroniczne wystawienie zapotrzebowania przez lekarza, merytoryczną ocenę zapotrzebowania przez konsultanta medycznego, wydanie rozstrzygnięcia zapotrzebowania przez Ministerstwo Zdrowia, automatyczne poinformowanie pacjenta o rozstrzygnięciu zapotrzebowania poprzez pocztę elektroniczną.

Kolejne etapy rozbudowy SOID, które planowane są w 2021 r., roku umożliwią wystawianie zapotrzebowania bezpośrednio z systemów gabinetowych i otrzymanie rozstrzygnięcia tą samą drogą, przesłanie rozstrzygnięcia bezpośrednio na Internetowe Konto Pacjenta, a także z poziomu IKP składanie wniosków o refundację importu docelowego.

Więcej: cez.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum