CeZ pyta o EDM w szpitalach i przychodniach. 25 maja rusza ankieta

Autor: oprac. JKB • Źródło: Centrum e-Zdrowia, Rynek Zdrowia24 maja 2022 11:00

25 maja rozpocznie się kolejna edycja badania dotyczącego prowadzenia EDM  przez szpitale i przychodnie. O ankiecie online przypomina Centrum e-Zdrowia.

CeZ pyta o EDM w szpitalach i przychodniach. 25 maja rusza ankieta
25 maja rozpocznie się badanie EDM. Fot. AdobeStock
  • CeZ przypomina, że 25 maja rusza już VI edycja badania stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą
  • Ankieta online zostanie rozesłana do poszczególnych placówek
  • Przypomnijmy: CeZ odpowiada za realizację projektów IT kluczowych dla funkcjonowania obszaru ochrony zdrowia w kraju

CeZ zapyta o EDM w szpitalach i przychodniach

Centrum e-Zdrowia przypomina, że 25 maja rusza kolejna edycja badania stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz ich przygotowanie do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej.

Co ważne, ankieta zostanie przekazana w formie online do poszczególnych podmiotów. To już VI edycja badania stopnia informatyzacji.

- Już 25.05 rozpocznie się kolejna edycja badania stopnia informatyzacji PWDL i ich przygotowania do prowadzenia EDM. Ankieta online zostanie przesłana bezpośrednio do poszczególnych podmiotów. Zachęcamy do jej wypełnienia! – czytamy.

EDM. Obowiązek nowych przepisów

Przypomnijmy: zgodnie z obowiązującymi przepisami, usługodawcy od 1 lipca 2021 roku są zobowiązani do przekazywania do Systemu Informacji Medycznej w ciągu dwóch dni od zdarzenia. Z kolei EDM i ZM konieczne do rozliczenia świadczeń od 10 stycznia 2022 roku powinny być przesyłane do NFZ.

Dotychczas nie przesunięto terminu uzależnienia finansowania świadczeń od raportowania ZM. Minister zdrowia poinformował natomiast, że odpowiednie przepisy wejdą w życie w styczniu 2023 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum