CSIOZ zachęca do korzystania z Rejestru Asystentów Medycznych

Autor: CSIOZ/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2019 13:10

W RAM lekarz, lekarz dentysta i felczer mogą tworzyć upoważnienia dla asystentów medycznych do wystawiania w ich imieniu zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy. Dzięki tej funkcjonalności można zyskać więcej czasu dla pacjenta - przypomina Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia i zachęca do korzystania z Rejestru.

CSIOZ zachęca do korzystania z Rejestru Asystentów Medycznych
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Rejestr Asystentów Medycznych (RAM) został oddany przez CSIOZ pod koniec 2018 r. Jest dostępny na stronie: https://ram.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl.

Celem powstania RAM było przede wszystkim usprawnienie pracy lekarzy, lekarzy dentystów i felczerów w zakresie wystawiania zaświadczeń lekarskich w wersji elektronicznej (eZLA).

RAM zawiera m.in. utworzone upoważnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich wraz z datą ich obowiązywania, jak również określone przepisami dane dotyczące wystawiających zaświadczenia (tj. lekarzy, lekarzy dentystów, felczerów) oraz upoważnionych do ich wystawiania (tj. asystentów medycznych), posiadających utworzony w ZUS profil informacyjny (profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS).

CSIOZ przypomina również, że w obszarze RAM można uzyskać pomoc techniczną - telefonicznie: 19 457 i mailowo: ram@csioz.gov.pl.

Szczegółowa instrukcja użytkowania RAM dostępna jest TUTAJ

Więcej: csioz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum