Były wicemarszałek prezesem spółki sprzedającej oprogramowanie dla szpitali

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2014 12:23

Mariusz Kleszczewski, były wicemarszałek województwa śląskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia, został prezesem bytomskiej firmy Gabos Software. Spółka sprzedaje oprogramowanie dla szpitali i przychodni. Czy Kleszczewski ma jej ułatwić pozyskanie nowych klientów? - zastanawia się Gazeta Wyborcza.

- Co to za dziwny pomysł? Jacy klienci? Mam prowadzić firmę i tyle! - odpowiada Kleszczewski. Przyznaje, że nie jest specjalistą w dziedzinie informatyki, ale i nie taka jest teraz jego rola: - Zajmuję się stroną organizacyjną, podpowiadaniem szpitalom i przychodniom jakiego oprogramowania potrzebują. To dziś niezwykle istotna rzecz dla ochrony zdrowia.

GW przypomina powody, dla których w marcu tego roku Kleszczewski zrezygnował z funkcji wicemarszałka i zauważa, że Ministerstwo Zdrowia zdecydowało właśnie, iż za trzy lata wszystkie szpitale i przychodnie mają wprowadzić system elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM).

Czytaj: Sejm: komisja zdrowia za wydłużeniem terminu wprowadzenia EDM

Pierwotnie EDM miał obowiązywać od sierpnia tego roku, ale ministerstwo wydłużyło ten termin z uwagi na - jak wyjaśnia - "skalę przedsięwzięcia" oraz "zróżnicowany stopień informatyzacji" w szpitalach i przychodniach. Teraz można się więc spodziewać, że posypią się nowe zamówienia dla firm informatycznych obsługujących lecznice.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum