Bielsko-Biała: rozpoczęła się informatyzacja Szpitala Pediatrycznego

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 03 września 2020 11:44

Proces informatyzacji Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej (Śląskie) rozpoczęto od zakupienia odpowiedniej infrastruktury teletechnicznej w postaci serwera, systemów ochrony sieci i oprzyrządowania. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego koszt tego zakupu wyniósł 399 602 zł. Obecnie placówka przeprowadza proces przetargowy dotyczący zakupu oprogramowania, a wkrótce ma ruszyć przetarg na zakup sprzętu komputerowego. Te postępowania zakończą pierwszą fazę informatyzacji placówki.

Bielsko-Biała: rozpoczęła się informatyzacja Szpitala Pediatrycznego
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Potem przyjdzie czas na przeszkolenie szpitalnego personelu. Finałem, który najprawdopodobniej nastąpi w przyszłym roku, ma być pełne wdrożenie systemu e-zdrowie.

W szpitalu już funkcjonuje e-recepta i e-skierowanie, ale e-zdrowie to dużo więcej, bo to także możliwość wystawiania i archiwizowanie dokumentacji medycznej wraz z wewnątrzszpitalnym obiegiem wyników badań, jak i możliwość elektronicznej rejestracji.

Jak mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, prowadzenie systemu e-zdrowie z punktu widzenia lecznicy przyniesie oszczędność czasu, pracy oraz miejsca przeznaczanego obecnie na archiwizowanie dokumentacji medycznej. korzyści odczują również pacjenci i ich rodzice. Będzie elektroniczna rejestracja na wizytę w przyszpitalnych poradniach oraz rezygnacja z niej, jeżeli z jakiś przyczyn przybycie dziecka do poradni będzie niemożliwe. Ponadto uprawnione osoby będą miały wgląd do dokumentacji medycznej pacjenta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum