×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bezpłatne szkolenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej dla pracowników szpitali, POZ i AOS

Autor: oprac. JKB • Źródło: NFZ, Akademia CeZ, Rynek Zdrowia01 czerwca 2023 11:00

NFZ przypomina o szkoleniach z EDM dla pracowników szpitali, POZ i AOS w ramach projektu "Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami wiązanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej".

Bezpłatne szkolenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej dla pracowników szpitali, POZ i AOS
Szkolenia z EDM są dostępne dla pracowników szpitali i placówek POZ/AOS. Fot. AdobeStock
  • Jak czytamy w opisie projektu, jego celem jest poprawa jakości udzielanych przez podmioty lecznicze świadczeń poprzez m.in. wzrost kompetencji i wiedzy pracowników
  • Podmioty aplikujące do udziału w szkoleniach muszą mieć aktualny kontrakt z NFZ, a w szkoleniach uczestniczyć mogą pracownicy zatrudnieni przez dany podmiot, niezależnie od formy zatrudnienia
  • Za udział w szkoleniach przysługuje 5 punktów edukacyjnych

Szkolenia online z EDM dla pracowników

NFZ zaprasza na szkolenia online z EDM, skierowane do pracowników Szpitali oraz POZ i AOS w ramach Projektu: "Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami wiązanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej".

Projekt ma na celu poprawę jakości udzielanych przez podmioty lecznicze świadczeń, poprzez wzrost kompetencji oraz wiedzy pracowników podmiotów leczniczych w zakresie tworzenia e-recepty, e-skierowania, Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP) – czytamy na stronie Akademia CeZ.

Podmioty aplikujące do udziału w szkoleniach muszą mieć aktualny kontrakt z NFZ, a w szkoleniach uczestniczyć mogą pracownicy zatrudnieni przez dany podmiot, niezależnie od formy.

NFZ podkreśla, że za udział w szkoleniach przysługuje 5 punktów edukacyjnych. Fundusz wyjaśnił przy tym, że punkty te może otrzymać każdy lekarz oraz lekarz dentysta, który weźmie udział w szkoleniu i wypełni dokumentację poszkoleniową. Zaświadczenie o przyznanych punktach edukacyjnych zostanie wysyłane drogą mailową, na adres podany do rejestracji.

Rejestracja na szkolenie jest możliwa poprzez stronę Akademii CeZ.

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum