×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Balicki: informatyzacja ochrony zdrowia to przysłowiowy trup w szafie

Autor: Wirtualna Polska/Rynek Zdrowia04 grudnia 2015 12:57

Jak mówi były minister zdrowia Marek Balicki, informatyzacja ochrony zdrowia jest jedną z większych porażek rządu Platformy Obywatelskiej. Nie oczekuje też od nowego rządu, że szybko przedstawi lekarstwo na rozwiązanie tego problemu.

Balicki: informatyzacja ochrony zdrowia to przysłowiowy trup w szafie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem byłego ministra zdrowia Marka Balickiego, informatyzacja służby zdrowia jest jedną z większych porażek rządu Platformy Obywatelskiej.

Kiedy w 2011 roku przyjmowano ustawę o informatyzacji, była ogłaszana jako wielki sukces - stwierdza Balicki w rozmowie z Wirtualną Polską.

Według Marka Balickiego w przypadku projektu e-Zdrowie zawiodło wszystko. Zanim powstała wizja zinformatyzowania służby zdrowia, nie sprawdzono, jak działa system w różnych krajach w Europie i na świecie. Z czym związane były porażki.

Jak sugeruje były minister, przy obecnym systemie organizacji opieki czy rozmieszczeniu placówek, projekt był nierealny. Poprzednia ekipa bardzo zabałaganiła. Rozpoczęcie od nowa tego programu, jest także niemożliwe.

- Współczuję ministrowi Konstantemu Radziwiłłowi. Jednym z większych "trupów w szafie" jest właśnie informatyzacja służby zdrowia - stwierdził Balicki.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze