Asseco zbuduje sieć teleinformatyczną w mazowieckich szpitalach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 września 2015 14:51

Asseco Poland wybuduje sieć teleinformatyczną w 23 największych mazowieckich szpitalach. Spółka podpisała już umowę o wartości ponad 17 mln zł netto.

Asseco zbuduje sieć teleinformatyczną w mazowieckich szpitalach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umowa została podpisana z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie, który jest liderem projektu "E-zdrowie dla Mazowsza".

Sieć, którą wykona spółka, ma dać podstawę do dalszych działań w ramach projektu, mających na celu, m.in. wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej w mazowieckich szpitalach, nadzorowanych przez samorząd województwa oraz stworzenie Centrum Analiz Statystyczno-Ekonomicznych.

Asseco, w ramach umowy, będzie odpowiedzialne m.in. za zaprojektowanie, dostarczenie, instalację, konfigurację oraz wdrożenie infrastruktury sieciowej, jak również implementację oprogramowania.

Celem projektu "E-zdrowie dla Mazowsza" jest przede wszystkim zapewnienie jak największej liczbie mieszkańców możliwości korzystania z internetu jako narzędzia do komunikacji z lekarzem i usprawnienie pracy personelu. Ponadto ma on zapewnić bezpieczne i zgodne z prawem wytwarzanie, przechowywanie oraz przekazywanie dokumentów medycznych pomiędzy jednostkami, jak również integrację z tworzoną na szczeblu krajowym Elektroniczną Platformą Gromadzenia Informacji o Zdarzeniach Medycznych P1.

Mazowiecki Szpital Bródnowski pełni funkcję lidera projektu "E-zdrowie dla Mazowsza", realizowanego w ramach Priorytetu II "Przyśpieszenie e-Rozwoju Mazowsza" dla działania 2.1 "Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum