×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Asseco: przy brakach kadrowych outsourcing usług to naturalny wybór

Autor: Katarzyna Mieczkowska • Źródło: Rynek Zdrowia20 kwietnia 2023 12:30

- Przy brakach kadrowych, które występują na rynku specjalistów IT i przy wymaganiach, które nakładają współczesne zagrożenia, skorzystanie z zewnętrznych usług i zwiększenie w ten sposób bezpieczeństwa szpitala wydaje się być naturalnym wyborem dla większości podmiotów leczniczych - mówi Krzysztof Kulesza z Asseco Poland SA.

Asseco: przy brakach kadrowych outsourcing usług to naturalny wybór
Krzysztof Kulesza był gościem debaty o cyberbezpieczeństwie medycznym podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Fot. PTWP
  • Krzysztof Kulesza był gościem debaty o cyberbezpieczeństwie medycznym podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych
  • W rozmowie z Rynkiem Zdrowia wypowiedział się w temacie outsourcingu usług z zakresu cyberbezpieczeństwa
  • Rozwiązanie to jest dobre dla większości podmiotów leczniczych - wynika z wypowiedzi naszego gościa. Jako powód podał m.in. braki kadrowe

Outsourcing usług? W dobie zagrożeń i braków kadrowych to optymalne rozwiązanie

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych zapytaliśmy Krzysztofa Kuleszę, dyrektora handlowego Chmury dla Zdrowia i eksperta ds. sprzedaży Asseco Poland SA, gdzie najlepiej sprawdzą się rozwiązania takie jak zewnętrzne data center czy outsourcing usług.

- Prawie wszystkie szpitale, prawie wszystkie podmioty lecznicze, borykają się z dużym ryzykiem ataków zewnętrznych i z różnymi zagrożeniami, które mogą dotykać ich wewnętrznej infrastruktury - podkreślił Kulesza.

- Przy brakach kadrowych, które występują na rynku specjalistów IT i przy wymaganiach, które współczesne zagrożenia na te zespoły nakładają, skorzystanie z zewnętrznych usług i zwiększenie w ten sposób bezpieczeństwa szpitala wydaje się być naturalnym wyborem dla większości podmiotów leczniczych - dodał. - W szczególności tych mniejszych lub tych, które nie mają bardzo rozbudowanych zespołów technicznych - odnotował reprezentant Asseco.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze