Apple otwiera własne kliniki medyczne dla swoich pracowników

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2018 15:05

Apple otwiera własne kliniki medyczne dla swoich pracowników - informuje serwis CNBC, który zauważył w portfolio koncernu nową podległą mu firmę z sektora zdrowia - AC Wellness.

Według CNBC oprócz opieki zdrowotnej nad pracownikami koncernu zadaniem klinik może być zbieranie danych do testów nowych urządzeń i usług Apple, związanych z pomiarami medycznymi. Fot. Archiwum

Choć strona internetowa należącej do Apple firmy AC Wellness nie podaje na razie zbyt wielu szczegółów, CNBC donosi, że e-maile wysłane za pomocą znajdujących się tam odsyłaczy trafiają pod adres w domenie należącej do koncernu Tima Cooka.

CNBC wytropiło również ogłoszenie o pracę, zamieszczone w serwisie Indeed. AC Wellness pisze w nim, że "firma zajmuje się dostarczaniem specjalnie sprofilowanych, niezależnych usług medycznych w Apple Wellnes Centers w Santa Clara, a jej misją jest świadczenie najwyższej jakości opieki zdrowotnej dla pracowników Apple".

Media dotarły do dwóch placówek medycznych w Santa Clara, w niedalekiej odległości od głównej siedziby Apple w kalifornijskiej miejscowości Cupertino. CNBC spekuluje, że oprócz opieki zdrowotnej nad pracownikami koncernu zadaniem klinik może być również zbieranie danych niezbędnych do testów nowych urządzeń i usług Apple, związanych z pomiarami medycznymi.

To nie pierwszy przypadek, w którym wielki koncern zaczyna oferować pracownikom opiekę zdrowotną za pośrednictwem należącej do niego firmy-córki. Podobne usługi dla zatrudnionych przewidują m.in. Amazon, JP Morgan Chase, a także firma Berkshire.

CNBC argumentuje, że dążenia wielkich firm do możliwości zaoferowania pracownikom prywatnej opieki zdrowotnej to kolejny dowód na to, w jak złym stanie jest amerykańska służba zdrowia. Serwis wskazuje też, że dzięki takim rozwiązaniom wciąż wzmacniają się nierówności społeczne. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum