×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Aktualizacja bezpieczeństwa i nowe funkcje w aplikacji mojeIKP. Można ocenić lekarza i przychodnię

Autor: oprac. KK • Źródło: PAPOpublikowano: 02 czerwca 2023 12:35Zaktualizowano: 02 czerwca 2023 13:23

W App Store i Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji mojeIKP. Chodzi o odnowienie ważnego certyfikatu bezpieczeństwa i wprowadzenie dodatkowych funkcji, takich jak ułatwienie kontaktu z naszą przychodnią czy opcja sprawdzenia terminu ważności leków w domowej apteczce.

Aktualizacja bezpieczeństwa i nowe funkcje w aplikacji mojeIKP. Można ocenić lekarza i przychodnię
Nowa wersja aplikacji ma również ułatwić kontakt z przychodnią czy znaleźć termin ważności leków w domowej apteczce. Fot. Shutterstock
  • Nowa wersja aplikacji mojeIKP zawiera ważną aktualizację bezpieczeństwa
  • Celem aplikacji jest ułatwienie pacjentom funkcjonowania w systemie ochrony zdrowia i zaangażowanie ich w troskę o swoje sprawy zdrowotne - przypomniał dyrektor Cez Paweł Kikosicki
  • W aplikacji można teraz ponadto znaleźć kontakt do naszej przychodni POZ, a także dane lekarza, pielęgniarki czy położnej

Ważna aktualizacja bezpieczeństwa

- Dążymy do tego, żeby aplikacja mojeIKP maksymalnie ułatwiała pacjentom funkcjonowanie w systemie ochrony zdrowia i angażowała ich w troskę o swoje sprawy zdrowotne. Intensywnie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które będą realizować ten cel i systematycznie rozwijamy o nie naszą aplikację - wskazał dyrektor Centrum e-Zdrowia Paweł Kikosicki, cytowany w informacji prasowej.

Nowa wersja aplikacji - jak podało Centrum e-Zdrowia - to przede wszystkim aktualizacja bezpieczeństwa, która pozwoli odnowić specjalny certyfikat. W odpowiednim momencie umożliwi ona ponowną aktywację bezpiecznego połączenia i zautoryzuje tożsamość. Rolą tego rodzaju certyfikatów jest utrzymanie w pełni bezpiecznego i szyfrowanego połączenia zainstalowanej aplikacji mojeIKP z systemem e-Zdrowie.

Centrum przekazało, że w IKP w zakładce "Podstawowa opieka zdrowotna" znajduje się teraz kontakt do naszej przychodni POZ, a także dane lekarza, pielęgniarki czy położnej. Takie informacje są również w aplikacji na koncie dziecka i innych osób bliskich, do których kont mamy uprawnienia.

Zamówienie recepty, ocena lekarza i nie tylko

Na mojeIKP można już także zamówić e-receptę na leki przyjmowane stale, o ile placówka obsługuje takie zgłoszenia. - Możesz ocenić też lekarza, przychodnię i jakość usług medycznych poprzez ankietę badania jakości świadczeń medycznych, która do tej pory była dostępna tylko na Internetowym Koncie Pacjenta - wskazano w informacji.

W nowej wersji aplikacji, za pomocą skanera, można sprawdzić też termin ważności leków w swojej apteczce. Wystarczy zeskanować kod 2D na opakowaniu leku (kwadratowy kod, który przypomina QR), a w aplikacji pojawi się komunikat o zbliżającym się terminie ważności albo informacja, że lek jest przeterminowany.

- MojeIKP to prosty, wygodny i bezpieczny dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Odbierzesz w niej swoje e-recepty i e-skierowania, wykupisz leki bez podawania numeru PESEL oraz ustawisz przypomnienie o ich zażywaniu. Zapewni też dostęp np. do dokumentacji medycznej dziecka i osób, które Cię do tego upoważnia - przypomina Centrum e-Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze