×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

AHP i Comarch rozpoczynają współpracę w zakresie zdalnej opieki kardiologicznej

Autor: RZX/Rynek Zdrowia03 listopada 2015 12:56

American Heart of Poland S.A. (AHP) oraz Comarch Healthcare S.A. (Comarch) rozpoczęły współpracę, której celem jest wprowadzenie i rozpropagowanie innowacyjnych usług telemedycznych dla osób cierpiących na schorzenia sercowo-naczyniowe.

AHP i Comarch rozpoczynają współpracę w zakresie zdalnej opieki kardiologicznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzięki planowanym rozwiązaniom pacjenci opuszczający szpital będą mogli zostać objęci zdalną, profesjonalną opieką lekarską, gwarantującą im bezpieczeństwo przez całą dobę siedem dni w tygodniu.

Obie firmy podpisały list intencyjny o współpracy strategicznej na rzecz badań i rozwoju oraz wdrożenia rozwiązań telemedycznych. Jednocześnie zostały zawarte umowy o wdrożeniu Centralnego Systemu Obsługi Pacjenta (HIS) w AHP, który to system ma być platformą zintegrowaną z rozwiązaniami telemedycznymi, jak również z platformą systemową na potrzeby analizy efektywności kosztowej świadczonych usług (ERP).

Umożliwi to zbudowanie pełnego wglądu w proces leczniczy pacjenta, zarówno ten realizowany bezpośrednio w jednostce medycznej, jak i w ramach zaleceń lekarskich lub dalszej rehabilitacji.

- Dzięki rozwojowi technologii zamierzamy zagwarantować naszym pacjentom opiekę również po zakończeniu pełnego procesu leczenia, gdy wracają do domu - mówi prof. Paweł Buszman, prezes zarządu Amercian Heart of Poland.

- Dlatego chcemy wprowadzić ofertę zdalnej opieki kardiologicznej, ukierunkowanej zarówno na wczesną diagnostykę i profilaktykę, jak i na bieżący monitoring stanu zdrowia pacjentów w grupach wysokiego ryzyka - zaznacza.

- Nawiązanie współpracy z Comarch Healthcare S.A pozwoli na objęcie precyzyjnym monitoringiem kardiologicznym szerokiej grupy pacjentów AHP. W przypadku gdy dotychczas wykonane badania nie dają jednoznacznej diagnozy, możliwa będzie kontynuacja zdalna badań, a personel medyczny AHP będzie na bieżąco nadzorował stan zdrowia swoich pacjentów, podejmując stosowne interwencje, w zależności od okoliczności - komentuje profesor Janusz Filipiak, założyciel i prezes Comarch Healthcare S.A.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze