9 listopada ruszyła nowa odsłona Platformy Rejestrów Medycznych

Autor: oprac. JJ • Źródło: CEZ/Rynek Zdrowia10 listopada 2021 08:55

Jak poinformowało Centrum e-Zdrowia we wtorek, 9 listopada, została udostępniona nowa odsłona strony głównej Platformy Rejestrów Medycznych oraz podstron każdego z rejestrów.

Od wtorku, 9 listopada, ruszyła nowa odsłona Platformy Rejestrów Medycznych. Fot. screen PRM
  • Od wtorku (9 listopada) ruszyła nowa odsłona Platformy Rejestrów Medycznych
  • Jak informuje CEZ nowy layout PRM ma bardziej intuicyjną i przyjazną dla użytkownika strukturę układ graficzny.
  • Nowe rozwiązania zostały - zdaniem CEZ- bardzo dobrze przyjęte podczas spotkań roboczych z końcowymi użytkownikami rejestrów, którzy ocenili nowy layout jako świeży i czytelny

Większy komfort dla użytkownika

Jak informuje CEZ nowe rozwiązania zostały bardzo dobrze przyjęte podczas spotkań roboczych z końcowymi użytkownikami tych rejestrów, którzy ocenili nowy layout jako świeży i czytelny.

Użytkownicy docenili też fakt, że zmiany porządkują treści, nie zrywając całkowicie z tym, do czego użytkownicy byli przyzwyczajeni. Jak przekonuje CEZ, wprowadzone zmiany przyczynią się do poprawy komfortu korzystania z Platformy Rejestrów Medycznych.

Nowy układ (layout) jest bardziej intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Architektura podstron każdego z rejestrów została uporządkowana według tego samego schematu w zakładkach – „Informacje o rejestrze”, w których znajdują się podstawowe informacje o każdym z nich.

Czym jest PRM?

Platforma Rejestrów Medycznych to produkt Projektu P2 realizowanego w latach 2007-2012 w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, którym zawiaduje Ministerstwo Zdrowia.

Założeniem platformy jest udostępnianie on-line usług i zasobów cyfrowych rejestrów medycznych przedsiębiorcom.

Od czasu jej powstania zarówno struktura jak i funkcjonalność PRM ewoluuje i dostosowuje się do zmieniających się wymogów.

Rejestry są dostępne tak jak do tej pory pod adresem: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/

Czytaj: Ustawa o jakości. Rejestry medyczne umożliwią ocenę wyników leczenia. Będzie rewolucja?

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum