5 wyzwań branży usług medycznych, które pokonasz z platformą Klinika24

Autor: Tekst zewnętrzny • Źródło: Artykuł dostarczony przez Comarch SA01 czerwca 2022 11:15

Choć służba zdrowia wydostaje się z kryzysu wywołanego pandemią Covid-19, istnieje wiele nowych oraz dobrze znanych problemów, z którymi musi się mierzyć. Odpowiedzią na nie może być cyfryzacja usług medycznych, która zaczyna się od czegoś tak prostego jak obecność lekarza czy placówki w Internecie. Nowoczesna platforma medyczna Klinika24 pozwala osiągnąć to i dużo więcej. W tym artykule przyglądamy się kluczowym wyzwaniom nowoczesnej ochrony zdrowia oraz funkcjom Kliniki24, które pomagają sobie z nimi poradzić.

5 wyzwań branży usług medycznych, które pokonasz z platformą Klinika24

1. Brak widoczności lub nieprofesjonalny wizerunek w sieci

Nowoczesny pacjent poszukuje informacji przede wszystkim w Internecie. Dane kontaktowe, profesjonalna sylwetka i doświadczenie specjalisty, opinie o placówce medycznej – to wszystko ma znaczenie przy wyborze lekarza lub ośrodka. Obecność online bezpośrednio przekłada się na popularność i zaufanie do lekarza, a tym samym liczbę zrealizowanych świadczeń oraz zyski. Dostępny w Klinice24 bezpłatny moduł Wizytówka pozwala łatwo odnaleźć Cię pacjentom i wypromować wśród nich Twoje kompetencje. Bez względu na to, czy prowadzisz samodzielną praktykę lekarską, czy średnią lub dużą placówkę medyczną, możesz w ten sposób zaprezentować się w sieci i kreować tam swój wizerunek, docierając do większej liczby potencjalnych usługobiorców.

2. Zapotrzebowanie na rozwiązania telemedycyny

Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia, aż 92% pacjentów było usatysfakcjonowanych teleporadami uzyskanymi podczas pandemii Covid-19. Wprowadzenie przez NFZ takich usług jak e-recepta, e-skierowanie czy e-zwolnienie lekarskie tylko spopularyzowało takie rozwiązania e-medycyny jak tele- czy wideokonsultacje. Pacjenci cenią sobie możliwość kontaktu z lekarzem z własnej kanapy – dlatego Klinika24 oferuje (w ramach opłaty abonamentowej) w pakietach Gabinet Komfort (dla lekarzy oraz przychodni) i HIS Plus (dla dużych podmiotów medycznych) moduł wideokonsultacji czy interaktywnego grafiku oraz e-rejestracji.

3. Rosnąca ilość formalności

Prowadzenie nawet indywidualnej praktyki lekarskiej wymaga ogromu pracy administracyjnej związanej z generowaniem dokumentów, rozliczeniami z pacjentami, NFZ oraz urzędem skarbowym. Tymczasem ilość formalności rośnie proporcjonalnie do rozmiarów placówki. Także tutaj Klinika24 przychodzi Ci z pomocą. Dzięki gotowym do użycia narzędziom możesz wystawiać łatwo e-recepty, e-skierowania czy e-zwolnienia, umożliwić swoim pacjentom płatności online, zautomatyzować wystawianie faktur i dokonywać rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki opcji udostępniania dokumentacji uwalniasz się również z konieczności drukowania wyników badań czy prowadzenia i zabezpieczania archiwum.

4. Skomplikowana obsługa pacjentów i gabinetu/placówki

Gabinety, przychodnie, centra medyczne czy szpitale to żywe organizmy, które do płynnego działania wymagają przede wszystkim sprawnej organizacji. Efektywna wymiana informacji i automatyzacja powtarzalnych procesów to często klucze do sukcesu ich działalności. Platforma Klinika24 wspiera zarządzanie jednostkami ochrony zdrowia dzięki integracji z dwoma nowoczesnymi systemami do zarządzania placówką – Comarch medNote oraz Comarch Optimed NXT. To innowacyjne, ustandaryzowane rozwiązania o prostej i intuicyjnej obsłudze, które ułatwiają codzienną pracę zarówno małym, jak i dużym podmiotom medycznym.

5. Bezpieczeństwo danych i płatności za usługi

Według najnowszego raportu „Bezpieczeństwo danych w placówkach ochrony zdrowia” czasopisma OSOZ Polska w 2020 roku ofiarą hakerów padło ok. 18 mln kartotek pacjentów. To aż o 470% więcej niż rok wcześniej. W ochronie zdrowia coraz poważniejszym wyzwaniem staje się zatem ochrona informacji przed cyberatakami czy niekontrolowanymi wyciekami. Klinika24 to rozwiązanie firmy Comarch, polskiego producenta i integratora oprogramowania z prawie 30-letnim doświadczeniem na rynku międzynarodowym, dlatego możesz mieć pewność, że wymiana danych między Tobą i pacjentami odbywa się zgodnie z najnowszymi standardami, takimi jak HL7CDA czy profile IHE (XDS.b, XCA). Nie musisz również martwić się o ich utratę – informacje zapisywane w chmurze Comarch z codziennie wykonywanymi kopiami zapasowymi.

Odwiedź oficjalną stronę Kliniki24 i wypróbuj ją samodzielnie – pamiętaj, że podstawowy moduł Wizytówki możesz mieć na platformie całkowicie za darmo.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum