Kiedyś była tu kopalnia. Dziś jest laboratorium, pracownia biochemii i hematologii

Autor: oprac. WOK • Źródło: Rynek Zdrowia15 maja 2022 12:31

Firma Badaj.to należąca do Śląskich Laboratoriów Analitycznych swoją główną siedzibę ulokowała na rewitalizowanych terenach po kopalni węgla kamiennego w Świętochłowicach. Oficjalne uruchomienie nowoczesnego kompleksu nastąpiło 13 maja.

Kiedyś była tu kopalnia. Dziś jest laboratorium, pracownia biochemii i hematologii
Głóma siedziba Śląskich Laboratoriów Analitycznych w Świętochłowicach Fot. Rafał Zduńczyk
  • W Świętochłowicach otwarto nowoczesny kompleks pracowni należący do Śląskich Laboratoriów Analitycznych
  • Centralne Laboratorium Analityczne obejmuje: pracownię biochemii i immunochemii, analityki ogólnej oraz hematologi. Są też, m.in. pracownie autoimmunologii, parazytologii i pracownia mikrobiologiczna
  • W nowej siedzibie firmy pracuje ponad 100 osób. Inwestycję zrealizowano na terenach po dawnej kopalni węgla kamiennego "Polska"

Śląskie Laboratoria Analityczne: to była dobra decyzja lokalizacyjna

Śląskie Laboratoria Analityczne wspólne z władzami Świętochłowic zdecydowały, że nie tylko główna siedziba tej firmy, ale też, między innym Centralne Laboratorium Analityczne powstaną na leżącym odłogiem od ponad 20 lat terenie, na którym kiedyś funkcjonowała kopalnia „Polska”.

- Najstarsi mieszkańcy Świętochłowic nie pamiętają, kiedy ostatnio jeden inwestor wprowadził się do miasta i zatrudnił ponad 100 osób. To znaczy, że tworzymy nową historię miasta i realizujemy plan rozwoju należny Świętochłowicom. Chwila, w której Śląskie Laboratoria Medyczne otwarły właśnie tutaj swoją główną siedzibę, jest symbolem przemian, których świadkami mieszkańcy będą już niebawem - zapowiada Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Firma Badaj.to Śląskich Laboratoriów Analitycznych zdecydowała się ulokować swój biznes właśnie w Świętochłowicach na początku 2021 r. Dziś prezes firmy Łukasz Pawlik zaznacza, że nie wątpi w słuszności tej decyzji.

Profesjonalne wsparcie ze strony zespołu ds. obsługi inwestora

- Od samego początku mogliśmy liczyć na zaangażowanie i profesjonalne wsparcie ze strony zespołu ds. obsługi inwestora. Świętochłowice są przykładem miasta, w którym samorząd rozumie potrzeby przedsiębiorców, mając świadomość, że obecność każdej nowej firmy to również korzyść dla mieszkańców liczona w miejscach pracy i podatkach - mówi prezes Łukasz Pawlik.

W lokalizacji przy ul. Wojska Polskiego w Świętochłowicach mieści się obecnie: siedziba Śląskich Laboratoriów Analitycznych (zarząd i biura); główne Centralne Laboratorium Analityczne: pracownia biochemii i immunochemii, analityki ogólnej i hematologi; pracownie specjalistyczne: autoimmunologii, serologii, parazytologii, pracownia mikrobiologiczna oraz laboratorium weterynaryjne.

Niebawem ruszy także pracownia genetyczna

W drugiej połowie maja planowane jest także otwarcie pracowni genetycznej. Do dyspozycji pacjentów został z kolei oddany komfortowo wykończony punkt pobrań, gdzie od godziny 6.00 (w sobotę od godz. 7.00) można wykonać ważne badania krwi. Zdecydowana większość oferowanych przez laboratorium badań realizowana jest już w ciągu kilku godzin od pobrania materiału.

- W związku z rozpoczęciem pracy w naszej nowej siedzibie nastąpiło dużo zmian technologicznych. Staramy się nadążać za rozwojem diagnostyki laboratoryjnej wprowadzając nowe parametry, aby umożliwić naszym pacjentom dostęp do nowoczesnej diagnostyki, której efektem końcowym jest wynik badania laboratoryjnego - tłumaczy Beata Boruta, dyrektor ds. medycznych Śląskich Laboratoriów Analitycznych.

- Wynik ten ma często wpływ na zdrowie i życie naszych pacjentów. Mamy tę świadomość, dlatego jakość i wiarygodność badań zawsze pozostaje naszym priorytetem - zaznacza Beata Boruta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum