Światowy Dzień Cukrzycy: Spodek i gliwicka Radiostacja rozbłysną na niebiesko

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2014 12:23

Corocznie 14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. W tym dniu budynki na całym świecie podświetlane są na niebiesko.

Światowy Dzień Cukrzycy: Spodek i gliwicka Radiostacja rozbłysną na niebiesko

Podobnie jak w poprzednich latach, w obchody Światowego Dnia Cukrzycy włączył się śląski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

- Cukrzyca jest chorobą, z którą może zetknąć się każdy - czy to jako pacjent, członek rodziny kogoś cierpiącego na cukrzycę czy świadek zasłabnięcia osoby chorej na ulicy. Dlatego chcemy dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób w każdym wieku - tłumaczy Gniewko Więckiewicz ze śląskiego oddziału IFMSA-Poland.

Z myślą o najmłodszych studenci przygotowali m.in. konkursy plastyczne w przedszkolach. Oprócz tego odbędzie się również konkurs internetowy na najciekawsze zdjęcie osoby ubranej na niebiesko, a także warsztaty diabetologiczne dla studentów medycyny.

Dodatkowo między 10 a 16 listopada część restauracji na terenie śląskich miast będzie dołączać do zamówień ulotki z informacjami na temat cukrzycy oraz serwetki z logo WDD (World Diabetes Day).

W piątek (14 listopada) o godz. 17.00 na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach studenci zorganizują flash mob, mający na celu zwrócenie uwagi na problematykę cukrzycy. Wieczorem (o godz. 19.00) katowicki Spodek i gliwicka Radiostacja, podobnie jak tysiące innych budynków na całym świecie, zostaną podświetlone na niebiesko. Jest to kolor symbolizujący World Diabetes Day.

Dzień później odbędzie się ogólnopolska akcja IFMSA-Poland zorganizowana w centrach handlowych, podczas której członkowie Stowarzyszenia będą przeprowadzać badania profilaktyczne oraz udzielać informacji na temat cukrzycy. Na Śląsku akcja odbędzie się w CH Platan w Zabrzu i CH 3 Stawy w Katowicach w godz. 10.-18.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum