Zachodniopomorskie: w poradniach chorób zakaźnych kuleje "tryb pilny"

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2019 09:40

Pacjent chcący umówić się na wizytę w jednej z trzech poradni chorób zakaźnych w woj. zachodniopomorskim otrzymuje propozycje odległych bądź nierealnych dat. System jednej z placówek proponuje np. wizytę za dwa lata, a innej "z datą wsteczną".

Zachodniopomorskie: w poradniach chorób zakaźnych kuleje "tryb pilny"
W czwartek (31 stycznia) zarówno w Koszalinie, jak i w Wałczu system proponował ponoć wizyty na miniony wtorek. Fot. Fotolia

Poradnia Chorób Zakaźnych i Chorób Tropikalnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie zaproponowała jednemu z pacjentów wizytę w trybie pilnym 11 stycznia 2021 roku. Okazało się, że świadczeniodawca popełnił błąd i źle przypisał kategorię medyczną pacjenta.

W dwóch innych poradniach chorób zakaźnych, które udzielają świadczeń w ramach umowy z NFZ (w 107 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Wałczu oraz w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie) - jak pisze Gazeta Wyborcza - system wizyty w trybie pilnym także wyświetla dziwne daty.

W czwartek (31 stycznia) zarówno w Koszalinie, jak i w Wałczu system proponował ponoć wizyty na miniony wtorek; ponadto nie było ani jednej propozycji na przyszłość. W ''trybie stabilny'' można się było natomiast umówić na koniec marca lub na czerwiec br.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum