Wrocław: wszystkie oddziały USK z zakazem odwiedzin z powodu zachorowań na grypę AH1N1

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2019 13:16

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach. W zeszłym tygodniu stwierdzono wśród pacjentów pierwsze przypadki zachorowania na grypę AH1N1. Zakaz ma charakter prewencyjny - podała rzecznik USK.

Wrocław: wszystkie oddziały USK z zakazem odwiedzin z powodu zachorowań na grypę AH1N1
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformowała w środę (23 stycznia) rzecznik USK Monika Kowalska, przypadki zachorowań na grypę typu AH1N1 odnotowano na dwóch oddziałach szpitalnych: kardiologii i nefrologii.

- Wstrzymaliśmy planowe przyjęcia na tych dwóch oddziałach. Połowa chorych na grypę z kardiologii wyszła już do domu. Może już w przyszłym tygodniu ten oddział zacznie pracować normalnie - powiedziała rzecznik.

Szpital w zeszłym tygodniu poinformował o pierwszych ośmiu przypadkach grypy właśnie na oddziale kardiologii i jednym przypadku na nefrologii. Obecnie na tym drugim oddziale jest pięciu chorych.

- Oddział nefrologii również jest zamknięty i wstrzymano przyjmowanie pacjentów. Zakaz odwiedzin w całym szpitalu ma charakter prewencyjny. Pacjenci na innych oddziałach i w pozostałych klinikach są normalnie przyjmowani i leczeni. Dmuchamy na zimne, by z powodu odwiedzin nie rozprzestrzenić zachorowań na grypę - powiedziała Kowalska.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum