×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: Od soboty będą otwarte dwa nowe weekendowe punkty szczepień. Jeden powstanie w zoo

Autor: oprac. KM • Źródło: PAP02 lipca 2021 15:49

Od soboty, 3 lipca, w Warszawie będą otwarte dwa weekendowe punkty szczepień: w zoo i przy skwerze Hoovera. Poinformował o tym prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Warszawa: Od soboty będą otwarte dwa nowe weekendowe punkty szczepień. Jeden powstanie w zoo
W soboty i niedziele w godz. 11- 17 będzie można otrzymać szczepionkę w punkcie szczepień w warszawskim zoo. Fot. PhotoRK / Shutterstock.com
  • Warszawskie weekendowe punkty szczepień powstaną w zoo niedaleko hipopotamiarni oraz przy skwerze Hoovera, ul. Krakowskie Przedmieście 60a
  • W kolejny weekend będzie działał punkt na Bulwarach Wiślanych
  • W weekendowych punktach będzie można przyjąć dwa warianty szczepionek przeciw COVID-19

- Chętni nie muszą się rejestrować czy zapisywać. Mogą odwiedzić taki punkt podczas spaceru i przyjąć szczepionkę - zachęcił Trzaskowski. Przypomniał jednocześnie, że od 1 lipca drugą dawkę preparatu będzie można przyjąć w każdym wybranym punkcie szczepień, a nie jak dotychczas tam, gdzie podano pierwszą.

Warszawa: punkty szczepień na COVID

Miejski punkt szczepień przy skwerze Hoovera, uruchomiony w namiocie przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a, będzie czynny w weekendy w godz. 12-18. Ponadto, w soboty i niedziele w godz. 11- 17 będzie również można otrzymać szczepionkę w punkcie szczepień uruchomionym w warszawskim zoo - nieopodal budynku hipopotamiarni.

Dodatkowo, jak zapowiedzieli urzędnicy miejscy, w kolejny weekend będzie również działał w Warszawie miejski punkt szczepień na Bulwarach Wiślanych, który jest w punkcie informacji turystycznej (bulwary Karskiego na wysokości ulicy Boleść). Punkt będzie czynny w soboty i niedziele w godz. 13-18.

Szczepienie będą również wykonywane w uruchomionym punkcie szczepień w Parku Moczydło. Punkt jest przy wejściu do kompleksu basenów w namiocie, gdzie zimą funkcjonuje lodowisko i jest czynny w weekendy w godz. 14-19.

Weekendowe punkty szczepień. Które szczepionki można tam przyjąć?

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). Ratusz podkreślił, że we wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. roku życia (preparatem marki Pfizer)

Równolegle szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane są również w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych: na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3; w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25; w Białołęckim Ośrodku Sporty przy ul. Strumykowej 21; oraz w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

Szczegółowe informacje o punktach szczepień dostępne są stronie: warszawaszczepi.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze