Tajemnicza choroba skóry u kilkuset senegalskich rybaków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 listopada 2020 21:01

Ponad 500 rybaków w Senegalu zaraziło się tajemniczą chorobą skóry po powrocie z morza - poinformowała w czwartek (19 listopada) lokalna służba zdrowia. Mężczyźni, którzy pochodzą z kilku rybackich wiosek położonych wokół stolicy Dakaru, zostali poddani kwarantannie.

Tajemnicza choroba skóry u kilkuset senegalskich rybaków
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- To zapalenie skóry związane z chorobą zakaźną - powiedział Ousmane Gueye, krajowy dyrektor ds. informacji i edukacji zdrowotnej. - Szukamy dalej przyczyn zakażenia i mamy nadzieję, że wkrótce dowiemy się, co to jest".

W raporcie senegalskiego ministerstwa zdrowia z 17 listopada stwierdzono, że rybacy mają "obrażenia na twarzy, kończynach, a czasami także na genitaliach". Dodał, że mężczyźni również odczuwali bóle głowy i mieli podwyższoną temperaturę.

Resort wyjaśnił, że pierwszy przypadek tajemniczego zakażenia został zgłoszony 12 listopada. Wówczas pewien 20-latek wykazywał objawy, które obejmowały wysypkę pęcherzykową, obrzęk twarzy, suchość ust i zaczerwienienie oczu.

Zdjęcia udostępnione w senegalskich mediach społecznościowych przedstawiają mężczyzn z opuchniętymi i pokrytymi pęcherzami ustami oraz dużymi pryszczami na dłoniach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum