×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital zamknął pediatrię. Prawie wszyscy lekarze z koronawirusem. Zakażone również pielęgniarki

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia31 stycznia 2022 06:36

Oddział pediatrii zamknięty. Koronawirusem zakazili się prawie wszyscy lekarze, a infekcje potwierdzane są również wśród pielęgniarek. W związku z tym dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego podjęła decyzję o zawieszeniu przyjęć pacjentów.

Szpital zamknął pediatrię. Prawie wszyscy lekarze z koronawirusem. Zakażone również pielęgniarki
Szpital Specjalistyczny zamknął pediatrię. Prawie wszyscy lekarze z koronawirusem Zdj. ilustracyjne ot. Shutterstock
  • Oddział pediatrii zamknięty. Koronawirusem zakazili się prawie wszyscy lekarze, a infekcje potwierdzane są również wśród pielęgniarek
  • Do tej sytuacji doszło w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu
  • W związku z tym dyrekcja "nie mogąc zapewnić niezbędnej, medycznej obsady kadrowej na oddziale podjęła trudną decyzję o czasowym wstrzymaniu przyjęć na Oddział Pediatryczny"

Szpital zamknął pediatrię. Prawie wszyscy lekarze z koronawirusem

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu wstrzymał przyjęcia dzieci na Oddział Pediatrii. Powodem jest koronawirusem wśród personelu – zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u wszystkich, poza jednym, lekarzy z pediatrii. Poza tym infekcja jest wykrywana również wśród pielęgniarek.

- Szpital od samego początku czynnie włącza się w walkę z COVID19 i udziela osobom zakażonym wszelkiej możliwej pomocy. Niestety wiążę się to mimo wszelkich środków bezpieczeństwa z przypadkami zarażeń wśród personelu medycznego. Tak też stało się i z personelem Oddziału Pediatrycznego, gdzie COVID-19 zaraził wszystkich lekarzy poza jedną osobą. Pierwsze przypadki infekcji pojawiły się również wśród pielęgniarek – poinformowała dyrekcja szpitala.

W związku z tym podjęto decyzję o czasowym wstrzymaniu przyjęć na oddział. Decyzję ogłoszono 25 stycznia.

- Dyrekcja nie mogąc zapewnić niezbędnej, medycznej obsady kadrowej na oddziale podjęła trudną decyzję o czasowym wstrzymaniu przyjęć na Oddział Pediatryczny. Rodzice z chorymi dziećmi powinni kierować się do pobliskich Szpitali Powiatowych, gdzie otrzymają wszelką niezbędną pomoc medyczną – radzi lecznica.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze