Szpital wojewódzki wprowadza częściowy zakaz odwiedzin. Powodem m.in. szalejąca grypa

Autor: • Źródło: PAP30 grudnia 2022 18:44

W związku z wysoką zachorowalnością na grypę i inne choroby wirusowe zmieniają się zasady odwiedzin pacjentów szpitala wojewódzkiego w Szczecinie – poinformował rzecznik prasowy placówki. Wprowadzono m.in. zakaz odwiedzin przez dzieci do 12. roku życia.

Szpital wojewódzki wprowadza częściowy zakaz odwiedzin. Powodem m.in. szalejąca grypa
Szpital wojewódzki wprowadza częściowy zakaz odwiedzin. Powodem fala zachorowań m.in. na grypę. Zdj. ilustracyjne Fot. Shutterstock

 

Szpital wojewódzki wprowadza częściowy zakaz odwiedzin

- Po analizie sytuacji związanej z wysokim poziomem zachorowalności na grypę i inne choroby wirusowe dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Szczecinie podjęła decyzję o zmianie zasad odwiedzin pacjentów przebywających w szpitalu. Nowe, bardziej restrykcyjne reguły były konsultowane m.in. z Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych i zakaźnikami - poinformował w piątek rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Tomasz Owsik-Kozłowski.

Wprowadzono zakaz odwiedzin przez dzieci do 12. roku życia. Pozostali zobowiązani są do zdezynfekowania rąk przez wejściem do oddziału oraz do noszenia maseczki ochronnej w trakcie pobytu u chorego.

- Osoby z objawami infekcji nie powinny odwiedzać pacjentów, w szczególności pacjentów z obniżoną odpornością niezaszczepionych przeciw COVID-19 oraz bez historii przebycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 180 dni, z wyjątkiem sytuacji szczególnych, które powinny być każdorazowo określone przez lekarza kierującego oddziałem, np. w przypadku tzw. wizyt pożegnalnych  - przekazał w piątek Owsik-Kozłowski.

Jak przekazano, w sali chorych w tym samym czasie może przebywać tylko jedna osoba odwiedzająca jednego pacjenta. Wizyta nie powinna trwać dłużej, niż 20 minut. Odwiedziny pacjentów mogą odbywać się również w innych wyznaczonych miejscach w oddziale.

Całkowity zakaz odwiedzin obowiązuje w salach chorych, w których hospitalizowani są pacjenci zakażenia wirusami: SARS-CoV-2, grypy, RSV.

Odwiedziny pacjentów przebywających w SPWSZ w Szczecinie odbywają się codziennie w godzinach od 15.00 do 18.00.

Zmiany obowiązują od 30 grudnia do odwołania. Dotyczą one pacjentów szpitala wojewódzkiego hospitalizowanych zarówno przy ul. Arkońskiej, jak i w Zdunowie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze