Przystanek Woodstok to również Przystanek Zdrowie: będzie o seksie i HIV

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2017 13:50

Towarzystwo Rozwoju Rodziny - Oddział Zielona Góra rozpoczyna akcję profilaktyki HIV na Przystanku Woodstock. Projekt jest prowadzony pod nazwą ''Przystanek Woodstock - Przystanek Zdrowie''. Żeby dotrzeć z edukacją o HIV do nawet 35 000 osób, edukatorzy Towarzystwa organizują prezentacje, konsultacje oraz rozdadzą materiały informacyjne.

Przystanek Woodstok to również Przystanek Zdrowie: będzie o seksie i HIV
Na stoisku edukacyjnym woodstockowicze mogą dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki HIV/AIDS i zakażeń przenoszonych drogą płciową. Fot. Materiały prasowe

Dzień przed festiwalem - w środę (2 sierpnia) - na Przystanku Woodstock rusza akcja profilaktyki i edukacji na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową pod nazwą ''Przystanek Woodstock - Przystanek Zdrowie''. Projekt, który potrwa do 5 sierpnia, realizuje zielonogórski oddział Towarzystwa Rozwoju Rodziny. Oddział wspiera uczestników kolejnych festiwali nieprzerwanie od 1998 r. Akcja została zorganizowana dzięki środkom z grantu przyznanego Towarzystwu w konkursie Pozytywnie Otwarci.

Na stoisku edukacyjnym woodstockowicze mogą dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki HIV/AIDS i zakażeń przenoszonych drogą płciową, testowania się w kierunku tych chorób i zmniejszenia zagrożenia związanego z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi. Poza bezpośrednimi rozmowami wyszkoleni edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze będą organizować gry i quizy edukacyjne oraz przeprowadzą warsztaty dotyczące profilaktyki HIV/AIDS oraz STI.

- Na naszym woodstockowym stoisku na luzie, w przystępny sposób, bez nadęcia, tabu i dziwnych uśmiechów dowiecie się wszystkiego o seksualności, relacjach i związkach, orientacji psychoseksualnej, antykoncepcji, infekcjach przenoszonych drogą płciową, planowanym i chcianym rodzicielstwie oraz wszystkim innym, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a o co do tej pory krępowaliście się lub nie mieliście kogo zapytać - zachęca dr Joanna Dec-Pietrowska, która koordynuje projekt z ramienia Towarzystwa Rozwoju Rodziny - Zielona Góra.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum