Prof. Miłosz Parczewski prezydentem elektem European AIDS Clinical Society (EACS)

Autor: oprac. KM • Źródło: Krajowe Centrum ds. AIDS, Mat. prasowe07 grudnia 2022 16:45

Prof. dr. hab. n. med. Miłosz Parczewski został wybrany  prezydentem elektem European AIDS Clinical Society (EACS). – Wybór, którego dokonali naukowcy skupieni w EACS jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, zaszczytem, ale – przede wszystkim – wyjątkową odpowiedzialnością – komentuje profesor.

Prof. Miłosz Parczewski prezydentem elektem European AIDS Clinical Society (EACS)
Wybór prof. Parczewskiego to także sukces polskiego świata medycznego. Fot. PAP/Marcin Bielecki

 

Prof. Miłosz Parczewski prezydentem elektem EACS

Prof. dr. hab. n. med. Miłosz Parczewski został wybrany prezydentem  elektem European AIDS Clinical Society (EACS). Gratulacje z tej okazji złożyło specjaliście Krajowe Centrum ds. AIDS.

Krajowe Centrum ds. AIDS, które poinformowało o tym wydarzeniu, przyznaje, że wybór prof. Parczewskiego do pełnienia tej funkcji jest niewątpliwie ogromnym sukcesem i wyrazem uznania dla dotychczasowej działalności profesora oraz jego osiągnięć w dziedzinie promowania wysokiej jakości opieki, badań i edukacji w zakresie HIV i infekcji powiązanych.

 - Jednocześnie jest to również sukces polskiego świata medycznego, zaangażowanego w wypracowanie standardów i zapewnienie najwyższego poziomu leczenia osób zakażonych HIV i chorych na AIDS, co przekłada się na polepszenie ich jakości życia i ograniczenie negatywnych skutków zakażenia HIV dla zdrowia publicznego - pisze Krajowe Centrum ds. AIDS.

Prezes elekt jest naczelnym lekarzem ds. COVID w SPWSZ, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych w Zachodniopomorskiem i prezesem Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Tytuł profesorski uzyskał w roku 2016 będąc jednym z najmłodszych profesorów medycyny w Polsce.

Kim jest Prof. Miłosz Parczewski?

 

Prof. Miłosz Parczewski na co dzień pracuje w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, w którym kieruje oddziałem obserwacyjno-zakaźnym, chorób tropikalnych i nabytych niedoborów immunologicznych.

Kieruje także katedrą chorób zakaźnych i nabytych niedoborów immunologicznych w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W SPWSZ pełni również funkcję naczelnego lekarza ds. COVID. 

– Wybór, którego dokonali naukowcy skupieni w EACS jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, zaszczytem, ale – przede wszystkim – wyjątkową odpowiedzialnością. Dziękuję za zaufanie – mówi prof. Miłosz Parczewski. – Co prawda jeszcze formalnie nie objąłem funkcji, ale już teraz mogę powiedzieć, że zawsze w centrum mojej pracy, także w EACS, będą pacjenci i ich dobro. Wraz ze współpracownikami dołożymy starań, by wciąż pogłębiać swoją wiedzę na temat wirusa i propagować ją w Europie i na świecie. Wiedza i świadomość są tym, co najskuteczniej chroni przed zakażeniem.

Gratulację przyszłemu prezesowi złożyła też m.in. dyrektor Szpitala Wojewódzkiego.

– Jestem dumna, że w szeregu specjalistów naszej jednostki jest ktoś taki jak prof. Parczewski – wybitny specjalista, pasjonat, naukowiec, ale przede wszystkim świetny, empatyczny lekarz – mówi Małgorzata Usielska, dyrektor SPWSZ. – Profesorze, życzę Ci, byś spełniał swoje ambicje w strukturach Europejskiego Towarzystwa Klinicznego AIDS i by ta praca, prócz satysfakcji, sprawiała, że Europa jeszcze skuteczniej walczyć będzie z zakażeniami wirusem HIV. Nie mam wątpliwości, że tak właśnie będzie, bo jesteś odpowiednim człowiekiem na właściwym miejscu.

European Aids Clinical Society jest założoną w 1991 roku organizacją non-profit o zasięgu europejskim, której zadaniem jest promowanie wysokiej jakości opieki, badań i edukacji w zakresie HIV/AIDS. Siedzibą EACS jest Bruksela, a obecnym prezesem Towarzystwa prof. Sanjay Bhagani pracujący na co dzień w Londynie. W latach 2023 – 2024 funkcję tę obejmie prof. Estaban Martinez z Barcelony. Kolejny będzie prof. Miłosz Parczewski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze