Prezydent USA ogłosił koniec pandemii COVID-19. "Nikt nie nosi maseczek"

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP19 września 2022 21:49

Prezydent USA Joe Biden ogłosił zakończenie pandemii w kraju. - Wszyscy wydają się być w całkiem dobrej formie - powiedział.

Prezydent USA ogłosił koniec pandemii COVID-19. "Nikt nie nosi maseczek"
Prezydent USA wyjaśnił, że pandemia się skończyła. Fot. AdobeStock

 

Prezydent USA ma optymistyczną wizję

CBS zwraca uwagę, że komentarz prezydenta, emitowany w niedzielę w nocy w programie "60 Minutes", pojawił się zaledwie kilka tygodni po tym, kiedy administracja poprosiła Kongres o miliardy dolarów na wydatki związane z testami i szczepieniami.

- Jak widać, nikt nie nosi maseczek. Wszyscy wydają się być w całkiem dobrej formie - mówił w "60 Minutes" prezydent.

Według CBS słowa przywódcy USA są sprzeczne z deklaracjami jego doradców z początku września. Namawiali Amerykanów do pobrania uaktualnionej szczepionki w obawie przed jesienną i zimową falą wirusa.

- Pandemia jeszcze się nie skończyła. Pozostajemy czujni i oczywiście nadal będziemy tropić i przygotowywać się na nieprzewidziane zwroty akcji - cytuje CBS oświadczenie z 6 września dr Ashisha Jha, głównego urzędnika Białego Domu ds. związanych z koronawirusem.

Eksperci mają odmienne zdanie

Zdaniem federalnych specjalistów w zakresie zdrowia liczba zgonów spowodowanych Covid-19 wciąż wynosi w USA średnio około 400 dziennie. Uznali, że to zbyt wiele.

Zgodnie z ich przewidywaniami deklaracja o stanie zagrożenia zdrowia publicznego dla Covid-19 zostanie odnowiona co najmniej raz jeszcze w tym roku.

CBS przypomina, że lokalne wydziały zdrowia w dużej mierze wyeliminowały restrykcje wprowadzone z powodu Covid. Podróże wróciły do poziomu sprzed pandemii. Spadło tempo nowych hospitalizacji.

Prezydent wskazał na pandemię jako przyczynę, że aprobata dla jego pracy wynosi znacznie poniżej 50 proc.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum