Pakistan: u 437 dzieci wykryto wirusa HIV. Podejrzenie padło na lekarza

Autor: Onet/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2019 13:45

W Pakistanie aresztowano lekarza Muzaffara Ghangharo, po tym jak okazało się, że jego mali pacjenci są zakażeni wirusem HIV. Lekarz był chory na AIDS. Wirusa HIV zdiagnozowano u 437 dzieci, czworo z nich zmarło.

Pakistan: u 437 dzieci wykryto wirusa HIV. Podejrzenie padło na lekarza
Lekarzowi zarzuca się nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz wielokrotne używanie zużytych strzykawek. Fot. Archiwum

Śledczy ustalają, czy Muzaffara Ghangharo zarażał świadomie, czy był to nieszczęśliwy wypadek. Sam Ghangharo twierdzi, że nie robił tego celowo - podaje onet.pl.

Sprawa ujrzała światło dzienne, gdy kilka miesięcy temu 16-miesięczna Fatima Emaan z Ratodero (Pakistan), dostała wysokiej gorączki. Wizyty u miejscowych lekarzy, w tym pediatry Muzaffara Ghangharo, tylko pogorszyły jej stan. W marcu okazało się, że dziewczynka jest nosicielką wirusa HIV. Po tym zdarzeniu wyszło na jaw, że jeden z miejscowych lekarzy jest chory na AIDS.

Rodzice małych pacjentów, którzy zmarli, oskarżają lekarza o zabójstwo. Pozostali zarzucają lekarzowi nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz wielokrotne używanie zużytych strzykawek.

Więcej: onet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum