×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Oddział covidowy zamiast urologii. Szpital wstrzymał przyjęcia do odwołania

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Gazeta Krakowska18 listopada 2021 11:14

Kolejny oddział covidowy otwarto w szpitalu w Chrzanowie. Zastąpił urologię. W związku ze zmianą wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddział do odwołania.

Oddział covidowy zamiast urologii. Szpital wstrzymał przyjęcia do odwołania
Szpital Powiatowy w Chrzanowie Fot. PAP/Łukasz Gągulski
  • Rośnie liczba pacjentów z COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji, w związku z czym zwiększana jest liczba łóżek covidowych w kolejnych placówkach
  • 18 listopada w szpitalach przebywa 15 713 pacjentów z COVID-19, w tym 1345 pod respiratorami. Natomiast łącznie w systemie przygotowanych jest 21 692 łóżka covidowe oraz 1991 respiratory
  • Czwarty oddział covidowy powstaje właśnie w szpitalu powiatowym w Chrznowie. Zastąpi urologię, na którą przyjęcia wstrzymano do odwołania.

Sprawdź: Fatalna sytuacja w POZ. Ogromne kolejki do lekarzy rodzinnych

Oddział covidowy zamiast urologii

Rośnie liczba pacjentów z COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji, w związku z czym zwiększana jest liczba łóżek covidowych w kolejnych placówkach.

Taka sytuacja ma miejsce m.in. w szpitalu powiatowym w Chrzanowie w woj. małopolskim, gdzie podjęto decyzję o utworzeniu czwartego pododdziału covidowego.

- W tym celu przekwalifikowano Oddział Urologii, przez co nastąpiło wstrzymanie przyjęć na ten oddział do odwołania - informuje Gazeta Krakowska. 

Na zamienionym w covidowy oddziale urologii jest obecnie 25 łóżek. Natomiast łącznie szpital Chrzanowie ma 115 łóżek covidowych. Jak dotąd na covidowe przekształcono oddziały pulmonologii, kardiologii oraz chirurgii.

Jak informuje Szpital Powiatowy w Chrzanowie na swojej stronie internetowej najbliższe placówki udzielające świadczeń w zakresie urologii to:

  • SP ZOZ Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie
  • Szpital Powiatowy w Oświęcimiu

Czytaj również: Szpital tymczasowy pilnie zatrudni medyków. Potrzeba lekarzy, pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych

Szpital wstrzyma przyjęcia pacjentów z COVID-19. "Kadra już nie wytrzymuje"

Szpital Uniwersytecki wstrzymuje przyjęcia. Powodem jest COVID-19

 

Rośnie liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalach

Dodajmy, że 18 listopada w szpitalach przebywa 15 713 pacjentów z COVID-19, w tym 1345 pod respiratorami. Natomiast łącznie w systemie przygotowanych jest 21 692 łóżka covidowe oraz 1991 respiratory.

Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia w czwartek mamy 24 882 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Zmarło 370 osób.

W ciągu minionej doby wykonano prawie 100 tys. testów na koronawirusa.

Sprawdź: Koronawirus. Nowy raport covidowy Ministerstwa Zdrowia z 18 listopada

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze