Od 3. rano w kolejce do przychodni. Pacjenci czekają po kilka godzin na rejestrację do lekarza

Autor: oprac. JKB • Źródło: RDC, Rynek Zdrowia16 stycznia 2023 13:05

O olbrzymich kolejkach do przychodni w Ciechanowie informuje Radio dla Ciebie. Chorzy czekają nawet po kilka godzin do rejestracji. Dopiero po interwencji rozgłośni radiowej jedna z placówek zapowiedziała stworzenia miejsca do oczekiwania dla pacjentów.

Od 3. rano w kolejce do przychodni. Pacjenci czekają po kilka godzin na rejestrację do lekarza
Pacjenci czekają kilka godzin w kolejce do rejestracji w przychodni. Fot. Shutterstock
  • Przychodnie w Ciechanowie są bardzo oblegane – pacjenci czekają przed budynkami nawet od 3. rano, bo inaczej nie dostaną się do lekarza
  • Dyrektorzy przychodni wyjaśniają RDC, że problemem jest obciążony system telefonicznej rejestracji oraz brak lekarzy
  • Po interwencji rozgłośni w jednej z przychodni zostanie udostępnione pomieszczenie, aby pacjenci mogli schronić się przed zimnem w oczekiwaniu do rejestracji

Od 3. rano w kolejce do przychodni. Pacjenci czekają po kilka godzin na rejestrację

Jak informuje Radio Dla Ciebie (RDC), kolejki do przychodni w Ciechanowie tworzą się jeszcze w środku nocy, bowiem rejestracja telefoniczna jest niemal niemożliwa. Okazuje się, że nawet gdy pacjent dodzwoni się do placówki to i tak musi czekać, ponieważ brakuje terminów do lekarzy. Z tego też powodu przed budynkami placówek tworzą się długie kolejki – nawet wiele godzin przed otwarciem przychodni.

Dyrektor Przychodni Arnika w Ciechanowie Adam Chmieliński wyjaśnił RDC, że powodem problemów z rejestracją telefoniczną jest okres wzmożonego zachorowania na grypę. - Jeżeli ten wzmożony ruch jest też na tej centrali telefonicznej, jakieś zawirowania techniczne mogą występować. Za to mogą pacjentów przeprosić. Pracujemy nad rozwiązaniami, żeby zwiększyć kanały, ale to też nie jest rozwiązanie, które możemy wprowadzić z dnia na dzień – powiedział rozgłośni.

Dyrektor podkreślił także, że jest rozważana możliwość otwarcia w przychodni jednego z pomieszczeń dla oczekujących w kolejce.

- Problemowi na pewno się przyjrzymy, może uda nam się znaleźć dogodniejsze rozwiązanie przynajmniej dla części pacjentów, żeby ułatwić czas oczekiwania do rejestracji – powiedział RDC.

Z kolei dyrektor Przychodni Eskulap w Ciechanowie, Jerzy Sadowski powiedział rozgłośni, że odczuwany jest brak lekarzy. Zaznaczył, że placówka szuka kadry lekarskiej, ale nie jest to proste.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze