×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach zostanie przedłużony do końca kwietnia

Autor: oprac. ML • Źródło: PAP23 marca 2023 17:30Aktualizacja: 24 marca 2023 06:49

Rząd przedłuży do 30 kwietnia aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. W wykazie prac rządu zamieszczono w czwartek informację na ten temat.

Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach zostanie przedłużony do końca kwietnia
maseczki w aptekach i placówkach medycznych do końca kwietnia. Fot. Shutterstock
  • Rząd przedłuży do 30 kwietnia aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach
  • W wykazie prac rządu zamieszczono w czwartek informację na ten temat
  • Niewykluczone, że przedłużenia można się spodziewać również o kolejne miesiące

Prace rządu: nowe rozporządzenie covidowe

W wykazie prac KPRM zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

W projekcie przewiduje się m.in. przedłużenie do 30 kwietnia grudnia 2022 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Przedłużenie do 30 kwietnia 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione jest - jak wskazano - m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19.

Za przedłużeniem, jak podano, przemawia też odnotowywana liczba zakażeń wirusem grypy, która stanowi czynnik mogący negatywnie wpływać na sytuację zdrowotną populacji.

Jako uzasadnienie wskazano również sytuację w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

W projekcie przewiduje się także wprowadzenie modyfikacji o charakterze porządkującym, wynikających ze zmiany podmiotu prowadzącego Krajowy Rejestr Pacjentów z COVID-19 - z Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie na "jednostkę podległą ministrowi zdrowia właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia".

Przypomnijmy, że również do dziś do godz. 14.00 można było składać uwagi do rozporządzenia w sprawie rejestru pacjentów z COVID-19. Uznano w nim za zasadne przedłużenie jego funkcjonowania do końca września br., w związku z przedłużeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Sytuacja jak widać jest dynamiczna.

Pewnym jest natomiast, że rząd przedłuży do 30 kwietnia aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach.




Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze