Niedzielski o gwałtownym wzroście zakażeń: nie jest to nowa fala

Autor: oprac. SzB • Źródło: Twitter, Ministerstwo Zdrowia, Rynek Zdrowia13 września 2022 12:35

Minister zdrowia skomentował duży skok liczby zakażeń koronawirusem z 13 września. Tego dnia Ministerstwo Zdrowia zaraportowało prawie 8 tys. infekcji. - Podobne wzrosty mogą się jeszcze przez pewien czas utrzymywać. Nie jest to jednak nowa fala - napisał Adam Niedzielski w mediach społecznościowych.

Niedzielski o gwałtownym wzroście zakażeń: nie jest to nowa fala
Adam Niedzielski o wzroście zakażeń: "Nie jest to nowa fala". Fot. PAP/Tomasz Gzell
  • Minister zdrowia skomentował duży skok liczby zakażeń koronawirusem z 13 września
  • 13 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7876 zakażeniach koronawirusem
  • Szef resortu zdrowia uspokaja jednak, że nie jest to zapowiedź kolejnej fali koronawirusa
  • - Ostatnie dobowe wzrosty zakażeń to wynik powakacyjnego powrotu do aktywności społecznej, w tym do szkół - napisał na Twitterze 

Niedzielski o gwałtownym wzroście zakażeń koronawirusem: nie jest to nowa fala

W komunikacie, opublikowanym we wtorek, 13 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7876 zakażeniach koronawirusem. Tak dużego wzrostu nie było już od kilku miesięcy. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski uspokaja jednak, że nie jest to zapowiedź kolejnej fali koronawirusa.

- Ostatnie dobowe wzrosty zakażeń to wynik powakacyjnego powrotu do aktywności społecznej, w tym do szkół. Podobne wzrosty mogą się jeszcze przez pewien czas utrzymywać. Nie jest to jednak nowa fala. Co istotne, utrzymuje się niski poziom hospitalizacji covidowej - ok. 2,3 tys. - napisał, w mediach społecznościowych, szef resortu zdrowia. 

Minister zdrowia podkreślił, że rząd - na ten moment - nie planuje wprowadzania obostrzeń czy nauki zdalnej w szkołach.

- Najprawdopodobniej będzie tak, że nie wprowadzimy żadnych ograniczeń epidemicznych. Mamy nieco inną sytuację niż w poprzednich latach - powiedział Niedzielski w rozmowie z portalem "i.pl". 

W Polsce rozpoczną się szczepienia 4 dawką całej populacji

Europejska Agencja Leków (EMA), na początku września, podjęła decyzję o szczepieniu osób od 12. roku życia drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19.

Przypomnijmy, że od połowy sierpnia czwartą dawką mogą zaszczepić się już osoby ze słabą odpornością, seniorzy oraz personel medyczny. W ramach czwartej dawki stosowane są preparaty od firm Pfizer oraz Moderna.

-  Szczepienia należy kontynuować w ramach zaleceń, z którymi się spotykamy ze strony lekarzy i ekspertów z zakresu wakcynologii. Szczepienia mają to do siebie - i widzimy to na poziomie badań naukowych - że uodparniają na okres dłuższy niż ten, który wiąże się z przejściem choroby - podkreślał szef resortu zdrowia na łamach "i.pl". 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum