Nauka zdalna wraca do szkół przez koronawirusa. Kolejne klasy na kwarantannie

Autor: oprac. KM • Źródło: Tok FM, Wirtualna Polska, Express Bydgoski, Rynek Zdrowia08 września 2021 05:00

Przez zakażenia koronawirusem nauka zdalna wraca do szkół. Klasy w kolejnych miastach  przechodzą na zdalne nauczanie. Powodem są przypadki koronawirusa - wystarczy jedna zakażona osoba, by cała klasa została odesłana na kwarantannę

Nauka zdalna wraca do szkół przez koronawirusa. Kolejne klasy na kwarantannie
Zakażenia koronawirusem w szkołach skutkują przechodzeniem klas na naukę zdalną. Fot. PAP Darek Delmanowicz;
  • Nie minął tydzień od rozpoczęcia nowego roku szkolnego, który wreszcie miał być powrotem do normalności, a już kolejne polskie szkoły włączają nauczanie zdalne
  • Kontakt z pojedynczymi osobami zakażonymi koronawirusem skutkował kwarantanną klas w szkołach w kilku miastach
  • Wieści o przejściu na zdalne lekcje i wysyłaniu uczniów na kwarantannę dobiegają ze szkół w Warszawie, Poznaniu, Grudziądzu i Bydgoszczy

Radio Tok FM poinformowało o wykryciu koronawirusa u ucznia trzeciej klasy w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Warszawie. Klasa, do której uczęszcza, przeszła na tydzień na nauczanie zdalne. Rzeczniczka urzędu dzielnicy Wawer, cytowana przez stację, zapewnia, że "wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym" i że "nie było potrzeby zawieszania lekcji innych klas".

Problem wystąpił też w innych szkołach

Wirtualna Polska, powołując się na portal wtk.pl podała, że z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z uczniów na nauczanie zdalne przeszły również dwie klasy pierwsze w szkole podstawowej nr 54 w Poznaniu. Podobny przypadek miał miejsce także w poznańskim zespole szkól budowlano-drzewnych. W obu placówkach do 10 września na kwarantannę wysłano uczniów, którzy mieli kontakt z zakażonymi kolegami, w szkole podstawowej - także jednego z nauczycieli. Sanepid zalecił, by pozostali nauczyciele pracowali dalej.

W Grudziądzu, o czym również poinformowała WP, koronawirusem zakaził się nauczyciel pracujący w dwóch szkołach podstawowych: nr 3 przy ul. Narutowicza i nr 21 na osiedlu Lotnisko. Miał spotkać się z uczniami ośmiu klas. W tych szkołach lekcje będą odbywać się w trybie zdalnym do 13 września.

Z kolei w Bydgoszczy w międzynarodowej szkole "Socrates" jedna z klas pierwszych przeszła na nauczanie zdalne, podobny los spotkał również uczniów jednej klasy pierwszej w szkole podstawowej nr 60 i klasy w szkole podstawowej w Januszkowie w powiecie bydgoskim - podał Express Bydgoski.

Co jeszcze czeka nas w związku z koronawirusem?

To nie koniec. W poprzednich dniach koronawirusa wykryto także u nauczyciela Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Zapadła już decyzja, że uczniowie będą uczyć się w trybie zdalnym.

- Decyzją sanepidu, od dzisiaj do 9 września szkoła będzie prowadziła nauczanie zdalne - przekazała TVN24 w piątek, 3 września po południu Katarzyna Piechota - Kaim z biura prasowego radomskiego magistratu. Jeśli nie będzie kolejnych zakażeń, 10 września uczniowie będą mogli wrócić do szkoły.

Wzrost zakażeń nie napawa jednak zbytnim optymizmem. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 406 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i łącznie 13 zgonach, z czego 12 było związanych z chorobami współistniejącymi. To spory wynik - nawet w porównaniu z dniem rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września, kiedy odnotowano 366 zakażeń i 13 zgonów, z których 8 nastąpiło z powodu chorób współistniejących.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum