Minister zdrowia skomentował najnowsze statystyki dotyczące COVID-19. "Idealny moment"

Autor: oprac. JKB • Źródło: Twitter, Rynek Zdrowia13 października 2022 06:47

Minister zdrowia Adam Niedzielski skomentował najnowsze statystyki dotyczące dziennych i tygodniowych zakażeń koronawirusem datowanych od drugiej połowy września. – To idealny moment na szczepienie – przekonuje.

Minister zdrowia skomentował najnowsze statystyki dotyczące COVID-19. "Idealny moment"
Minister zdrowia zapewnił o mniejszej liczbie dziennych zakażeń w Polsce. Fot.PAP/Adam Warżawa
  • Szef resortu zdrowia za pośrednictwem Twittera przekazał statystyki dotyczące dziennych i tygodniowych zakażeń koronawirusem
  • Podkreślił przy tym, że tygodniowa średnia zmniejszyła się z poziomu 4,6 tys. do 2,2 tys., czyli ponad dwukrotnie
  • Minister przypomina, że następna fala zakażeń może pojawić się dopiero na przełomie roku

Minister zdrowia o COVID-19 i kolejnej fali

Minister zdrowia Adam Niedzielski za pośrednictwem Twittera skomentował obecną sytuację związaną z zakażeniami COVID-19. Przedstawił statystyki dziennych zakażeń oraz scharakteryzował tygodniowe średnie od drugiej połowy września. Przy okazji zachęcił wszystkich do szczepień.

- Od drugiej połowy września obserwujemy spadek liczby dziennych zakażeń. 7-dniowa średnia zmniejszyła się z poziomu 4,6 tys. do 2,2 tys., czyli ponad dwukrotnie. Zgodnie z naszymi przewidywaniami kolejna fala możliwa dopiero na przełomie roku. To idealny moment na szczepienie – napisał.

Szczepienia w Polsce i liczba zakażeń

Przypomnijmy: od 16 września drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19 mogą przyjąć wszystkie osoby powyżej 12 lat, które pierwszą dawkę przypominającą przyjęły przynajmniej trzy miesiące wcześniej. Z kolei od 3 października możliwe są szczepienia przypominające w grupie dzieci 5-11 lat.

12 października MZ potwierdziło 2362 nowych zakażeń, a ze względu na COVID-19 zmarły 22 osoby (w tym 21 miało choroby współistniejące). Natomiast z tygodniowego raportu Ministerstwo Zdrowia wynika, że za okres od 6 do 12 października odnotowano 15 749 zakażeń (w tym 2 911 ponownych zakażeń).

W wymienionym czasie z powodu COVID-19 zmarło 37 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 126 osób.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum