Małopolska: program profilaktyki zakażeń wirusem HPV dla uczniów i rodziców

Autor: Tarnowska.TV/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2015 10:30

Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem HPV w Małopolsce jest realizowany przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Krakowie a finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Małopolska: program profilaktyki zakażeń wirusem HPV dla uczniów i rodziców
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Program wskazuje, że szczepienia ochronne oraz regularne badania cytologiczne w kierunku wczesnego wykrywania chorób nowotworowych są szansą na uniknięcie zakażenia. W jego ramach zostanie przeprowadzona kampania edukacyjno-informacyjna skierowana do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ich rodziców oraz nauczycieli z Małopolski.

Zaplanowano wykłady dla uczniów i rodziców z wybranych krakowskich gimnazjach, w czasie których słuchacze dowiedzą się w jaki sposób może dojść do zakażenia wirusem HPV, jakie choroby wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego, dlaczego HPV jest groźny oraz w jaki sposób skutecznie zapobiegać zakażeniom tym wirusem.

W kampanii będą mogły wziąć udział wszystkie zainteresowane gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski. Warunkiem uczestnictwa jest uzupełnienie do końca września specjalnej deklaracji dostępnej na stronie internetowej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego.

Więcej: www.tarnowska.tv

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum