MEiN wraz z GIS przygotowało pakiet materiałów na temat chorób zakaźnych

Autor: • Źródło: PAP31 sierpnia 2022 18:19

Ministerstwo Edukacji i Nauki, wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowało pakiet materiałów informacyjno-edukacyjnych, dotyczący chorób zakaźnych - przekazał w środę resort.

MEiN wraz z GIS przygotowało pakiet materiałów na temat chorób zakaźnych
Pakiet materiałów edukacyjnych dotyczy chorób zakaźnych. Fot. Shutterstock
  • Ministerstwo wraz z GIS przygotowało pakiet materiałów informacyjno-edukacyjnych
  • Dotyczą chorób zakaźnych i zawierają informację dla dyrektorów na temat organizacji "Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych"
  • Akcja "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych" ma na celu przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych

Zalecenia i wytyczne dot. chorób zakaźnych

- Wytyczne pozwalają na realizację programów nauczania, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie szkół i placówek. Zalecenia szczegółowe dotyczą m.in.: organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni, gastronomii, postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników - podkreślił resort.

Natomiast akcja "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych" ma na celu przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

- Formuła kampanii edukacyjno-informacyjnej pozwala na uwzględnienie pomysłów i atrakcyjnych inicjatyw uczniów, samorządu uczniowskiego, rady rodziców, które zostaną przygotowane we współpracy z nauczycielami. Do wspólnych działań szkoły mogą zaprosić przedstawicieli lokalnej społeczności, w tym z placówek ochrony zdrowia - zaznaczyło MEiN.

Resort przygotował również harmonogram przeprowadzania tej kampanii. Od 29 do 31 sierpnia 2022 r. przekazywano szkołom materiały edukacyjne. W kolejnych dniach - od 1 do 9 września - placówki mają czas na m.in. poinformowanie rodziców dzieci i młodzieży o zaplanowanym akcji, przygotowanie lokalnej kampanii - stoisk, festynu/pikniku na terenie szkoły. Natomiast od 12 do 16 września planowane jest już samo przeprowadzenie "Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych".

Na stronie ministerstwa opublikowane zostały przydatne materiały m.in. materiały informacyjne GIS, wykaz produktów biobójczych, zalecenia w zakresie systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, a także filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych dla uczniów klas IV-VIII oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum