Lubelskie szpitale wprowadzają zakaz odwiedzin, winna jest grypa

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2019 12:44

Dziesięć tysięcy osób z woj. lubelskiego od nowego roku zmagało się z przeziębieniem i grypą. 33 osoby miały tak ciężkie objawy, że trafiły do szpitali. Placówki leczenia zamkniętego broniąc się przed grypą wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów.

Lubelskie szpitale wprowadzają zakaz odwiedzin, winna jest grypa
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W pierwszym tygodniu stycznia zachorowało 4,2 tys. osób, w następnym chorych na grypę było już 5,7 tys. osób. W tym gronie była czwórka dzieci do czwartego roku życia, a 13 osób miało powyżej 65 lat.

Sanepid informuje, że sezon grypy zaczął się na dobre. W grudniu liczba zachorowań kształtowała się na poziomie 3 tys. osób. Warto jednak jeszcze się zaszczepić, bo sezon grypowy z reguły trwa do końca kwietnia. Po szczepionce nasz organizm nabywa odporność po około dwóch tygodniach.

Ryszard Pankiewicz, zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu podkreśla, że szpital z uwagi na bezpieczeństwo chorych wprowadził, do odwołania, zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach.

Podobnie rzecz się ma w SPSK1 w Lublinie. Tutaj w klinice hematoonkologii i transplantacji szpiku wprowadzono bezwzględny zakaz odwiedzin osób hospitalizowanych. W klinice położnictwa i patologii ciąży również wprowadzono zakaz odwiedzin, ewentualne odstępstwa od zakazu możliwe są wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach i wymagają uzyskania zgody lekarza.

Z kolei Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie wprowadził ograniczenia do jednej osoby u jednego pacjenta.

Więcej: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum